in

Milli Hokeyci Dilara’nın İsmi Sokak Hayvanları Merkezi’nde Yaşayacak

ABD’nin Philadelphia eyaletinde, erkek arkadaşı tarafından öldürülen Milli Hokeyci Dilara Elysse Özen’in ismi, İzmir’in Seferihisar ilçesindeki sokak hayvanları yuvasının bir bölümüne verildi.

Milli Hokeyci Dilara'nın İsmi Hayvan Barınağında Yaşayacak-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

2015 yılının Ekim ayında erkek arkadaşı tarafından ABD’de öldürülen Milli Hokeyci Dilara Elysse Özen ailesi, Seferihisar Belediyesinin ilçede kente kazandırdığı sokak hayvanları bakım evini ziyaret etti. Dilara’nın hayvanları çok sevdiğini ve anısını yaşatmak isteyen aile, yeni doğanlar bölümündeki yavrular için her ay düzenli olarak bağış yapma kararı aldı. Öte yandan Dilara’nın ismi, yuvadaki yeni doğan hayvanların yer aldığı bir bölüme verildi. Aile bölümün kapısına kızlarının fotoğraflarını da yapıştırarak, “Meleğim, sevdiklerinin yanındasın bekle bizi geleceğiz” diye yazdı.

Milli Hokeyci Dilara'nın İsmi Hayvan Barınağında Yaşayacak-2

Dilara’nın acılı babası Cengiz Özen, “Kızımızı hiç beklemediğimiz bir anda kaybettik, acısını her an hissediyoruz; ama elimizden ne yazık ki bir şey gelmiyor. Dilara bazı zamanlar Seferihisar’a evimize gelir burada bulunan yuvaya uğrar ve gönüllü olarak sokak hayvanları ile ilgilenir onlara mama verirdi. Bizde ailesi olarak onun en çok sevdiği Seferihisar’da ve İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Merkezinde adının yaşaması için böyle bir şey düşündük” sözleriyle özlemini bir kez daha dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kanser ajanimo5

İnsan Dostlarına Şifa Dağıtan Patiler

camkese bocegi hayvanlari etkiledi ajanimo 1

Bozcada’da Çamkese Böcekleri Alarmı