in

Milletvekili Selçuk Özdağ İfadelerine Açıklık Getirdi

2014 yılındaki Çevre Komisyonu’nda tartışılan Hayvanları Koruma Kanunu’nda Değişiklik Tasarısı görüşme tutanaklarındaki görüşleri tekrardan gündeme gelen Milletvekili Selçuk Bozdağ, haberlere yansıyan ifadeleri hakkında bir açıklama yaptı.

selçuk-özdağ-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ’ın hayvanlara şiddet uygulayan, işkence, tecavüz edenlere ve öldürenlere verilmesi gereken cezalar tartışılırken söylediği “Altı ayla dört yıl arasında cezaya çarptırılan insanlara yeniden bir şans vermeden hayvanlardan, hayvan sahiplenmekten men etmeyi de ben doğru bulmuyorum” sözleri geçtiğimiz günlerde tekrardan gündeme gelmiş ve bu ifadeler üzerine birçok haber yapılmıştı.

tutanak-ajanimo1

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, tutanaklardaki sözlerinin çarpıtılarak spekülatif haberler yapıldığını, yapılan eleştirilerin haksız itham olduğunu iddia ederek şunları söyledi: “Özellikle köylerde çiftçilikle uğraşan vatandaşların hayvanlara ihtiyacı olduğu düşüncesiyle, şiddet ve benzeri sebeplerden dolayı cezalandırılmalarını desteklediğimi ancak hayvan sahiplenme hakkının ellerinden alınmaması gerektiğini ifade ettim. Önerge komisyonda görüşüldüğü esnada hayvan sahiplenmekten men edilmemesi konusundaki tavrımı köylerde yaşayan vatandaşlarımızı düşünerek dile getirdim. Kesinlikle tecavüz edenler hayvan sahiplensin şeklinde bir düşünce içerisinde bulunmadım. Böyle bir ifade kullanmadım. Kullanmayacağımı da muhalefet temsilcileri dahil komisyonda birlikte çalıştığımız herkes bilir. Komisyon tutanaklarına geçen ve şahsımın kullandığı ifade, ‘Bu hakikaten bir devrim, bir reform fakat bir yandan altı ayla dört yıl arasında cezaya çarptırılan insanlara yeniden bir şans vermeden hayvanlardan, hayvan sahiplenmekten men etmeyi de ben doğru bulmuyorum çünkü insanlara şans vermek gerekir’ şeklindedir”

“Çevre Alt Komisyonu Başkanı olarak hayvan haklarının korunmasına dönük yasal çalışmada emeğim çoktur. Türkiye tarihinin en kapsamlı ve en koruyucu hayvan hakları yasa tasarısının Çevre Komisyonu’nda onaylanmasına, hayvana yapılan işkencenin Kabahatler Kanunu’ndan çıkarılıp ceza kapsamına alınmasına vesile oldum. Hayvan sorunlarının çözümüne yönelik yüzlerce insanı dinledim, onlarca toplantı gerçekleştirdim. Bu işle yakından ilgilenmiş biri olarak şahsıma yöneltilen haksız ithamlar abesle iştigaldir” diyen Özdağ söz konusu haberlerin kasıtlı olduğunu öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pussinglam kedi 4

Sokaktan Kurtardı, Moda İkonu Yaptı!

fruit and vegetable strip recipe for dogs

Köpekler için Harika Bir Mama Tarifi: Sebze ve Meyveli Şeritler