in

Mezbahadan Kaçıp Özgürlüğe Yüzen İnek Stresten Öldü

Mezbahadan götürülürken kaçıp bir adaya yüzerek sığınan ineğin özgürlük macerası trajik bir biçimde son buldu. Uzaktan iğne yapılarak yakalanan inek, çiftlik yolunda stresten öldü.

Polonya’da mezbahaya götürülmek üzereyken kaçan ineğin, yakındaki bir gölde bulunan adaya yüzerek hayatta kalmayı başarması dünya çapında manşet olmuştu. “Özgür İnek” olarak tüm dünyada ünlenen ineğin özgürlük macerası trajik bir şekilde son buldu… Bir ayın sonunda yakalanan inek çiftlik yolunda stresten öldü.

özgür inek stresten öldü

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Limuzin cinsi inek, 23 Ocak’ta mezbahaya götürülmek istenirken kamyondan kaçmıştı. Peşinden koşanlara rağmen tarlaları ve ormanı aşıp Nyskie Gölü’ne dalmış, göldeki adacığa ulaşmıştı. İnek, kendisini yakalamak için adaya gelmeye çalışan itfaiye ekiplerini görünce, bu kez 50 metre mesafedeki bir başka adaya yüzmüştü.

kacaninakkarsikıyıyayuzdu

Yerel siyasetçi Pawel Kukiz, Facebook’taki paylaşımında “Tüm vatandaşlarımız bu kadar kararlı olsaydı, Polonya çok daha müreffeh bir yer haline gelirdi” dedi.

1851390 83e4081553835d06183db3c22f3bd44b

Dünya basınında manşetlere çıkan ineği satın almak isteyenler oldu. ABD, Britanya ve Almanya’da 20’yi aşkın kişi ve vakıf 5 bin zloty değerindeki ineği almak istediğini açıkladı; fiyat 20 bin zloty’ye kadar çıkarken, önerilen ineği Nyski Belediye Başkanı Czeslaw Bilobran satın aldı.

polonyakacaninek

Ancak özgürlük düşkünü ineğin sonu trajik oldu. Maciej Zych adlı drone kullanıcısının yerini tespit etmesi sonrası perşembe sabahı bir avcının yanı sıra iki veterinerin de bulunduğu bir ekip, uzaktan üç tane sakinleştirici iğne yaparak ineği yakaladı. Fakat emekliye ayrılan atların yaşadığı bir çiftliğe götürülmesi planlanan inek traktörde stresten hayatını kaybetti.

İneğin ölümünün ardından açıklama yapan veteriner Jacek Opara “Sanki açık, güneşli bir gökyüzünden yıldırım düştü” sözleriyle yaşadığı şoku ve üzüntüyü dile getirirken hayvanın stresten ölmüş olabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tombi İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi

Tombi’yi Sınıfa Döndüren Müdür, Müdürlüğün Bahçesinde de Kedi Besliyor

doktor ceyda hem insanlarla hem hayvanlarla ilgileniyor

Mesai Saatlerinde İnsanları, Geri Kalan Zamanında Hayvanları Tedavi Eden Güzel Yürekli Doktor