in

Mezbahadan Kaçan Danalar Silahla Vurularak Öldürüldü

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, mezbahaya getirildiği sırada sahibinin elinden kaçan 4 dana, yaklaşık 2 kilometre kovalandıktan sonra sahibi tarafından tüfekle vurularak durduruldu.

Olay, öğle saatlerinde Elbistan-Göksun karayolunun Karaelbistan Mahallesi çıkışında meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen bir besici, ilçeye bağlı Izgın Mahallesi’ndeki ahırında yaklaşık 1 yıldır beslediği 4 danasını kesim için mezbahaya götürdü. Danalar, yüklendikleri kamyonetten indirilmek istendiği sırada iplerini kopararak kaçtı. Hayvan sahibi ve mezbaha çalışanları, danaları kontrol altına almak istese de başarılı olamadı. Başıboş kalan 4 dana Elbistan-Göksun karayolunu izleyerek, kesilmek istedikleri mezbahanenin yaklaşık 2 kilometre uzağına kadar gitti.

Mezbahadan Kaçan Danalar Silahla Vurularak Öldürüldü

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Besici, hayvanları tüfekle vurup yaralayarak durdurmayı denedi. Danalardan 1’i yol kenarında vuruldu. Diğer 3 dana ise Şardağı eteklerinde 5’er metre aralıklarla vurularak durdurulabildi. Vurulan danalar, kasap yardımıyla kesildi.

mezbahadan kacan danalari silahla vurdu 9082970

Jandarma ekipleri, danaları vurmakta kullanılan av tüfeğine el koydu. Danaların sahibi olan besici de ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Hayvanlara Adalet Platformu, konuyla ilgili BİMER’e başvuru da bulunulması gerektiğini açıkladı.Dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. hayvanlar aptal değildir. hiçbir canlı ölmek istemez. her canlı acıyı hisseder. lütfen bu zulme son verin. hayvanlar yemek değildir. her canlının yaşama hakkını saygı duyun, bitkisel beslenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adanada Horoz Dövüşü Vahşetiöç

Adana’da Horoz Dövüşü Vahşeti

Ayça Varlıer Yeni Yaşını Geliri Sokak Hayvanlarına Giden Bir Partiyle Kutladıöç

Ayça Varlıer Yeni Yaşını Geliri Sokak Hayvanlarına Giden Bir Partiyle Kutladı