in

Mezarlıkta Betona Dizili Cansız 23 Kaplumbağa Bulundu!

Isparta’da, mezarlıktaki betonun üzerinde, yan yana dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsü bulundu.

Isparta Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olay yerine gidip, kaplumbağa ölülerini alarak, incelemek üzere merkeze götürdü.

Mezarlıkta Betona Dizili Cansız 23 Kaplumbağa Bulunduöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Işıkkent ve Hızırbey mahalleleri sınırlarındaki asri mezarlığı ziyarete giden kişi, kabrin belirlenmesi için örülen betonun üzerinde kaplumbağa ölüleri olduğunu gördü.

Betonun üzerinde yan yana dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsüyle karşılaşan kişi, sosyal medyada hesabından, fotoğraflarla birlikte ‘Asri mezarlıkta bu yavru kaplumbağaları ölmüş buldum. Neden ve ne sebepten öldükleri belli değil. Yetkili kimlerse bunu bir araştırmalarını rica ederim’ paylaşımında bulundu.

Fotoğrafların sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından tekrar paylaşılması üzerine Isparta Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Isparta Hayvan Koruma Derneği (ISHAYKO) harekete geçti. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu sabah olay yerine giderek, kaplumbağa ölülerini alıp, incelemek üzere merkeze götürdü.

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

ISHAYKO Derneği Başkanı Aynur Gül Asem ise kaplumbağaların ölü bulunduğu bölgeye gideceklerini belirterek, belediye yetkilileriyle irtibata geçtiklerini ve kaplumbağaların ölüm nedeninin tahlillerin yapılmasının ardından belli olacağını söyledi. Belediyenin bu konuda duyarlı davrandığını aktaran Asem, hem belediye yetkililerinin hem de kendilerinin bu olayın takipçi olacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dışarıya Atılan Kanepeyi Köpek Parçalayınca Altınlar Ortaya Saçıldıöç

Dışarıya Atılan Kanepeyi Köpek Parçalayınca Altınlar Ortaya Saçıldı

Botsvanada 537 Akbaba Zehirlenerek Öldürüldüöç

Botsvana’da 537 Akbaba Zehirlenerek Öldürüldü