in

Merterli Leyla Kedi’ye İşkence Yapıldı, T.C.’nin Kanunları ‘Kabahat’ Deyip Şüpheliyi Serbest Bıraktı

Merter Gündoğdu Sokakta yaşayan  günlerdir kayıp olan Leyla kedi, tanınmayacak halde bulunuyor. Bıyıkları yakılmış, vücudu yanık, yüzü gözü yara bere içinde, vücudu darp edilmiş ve boyanmış vaziyette bulunan Leyla’ya bunu yapan şüpheli önce gözaltına alınıp sonra serbest bırakıldı. Mahallelinin yoğun şikayeti  ve sosyal medyadaki baskılar üzerine şüpheli ikinci kez gözaltına alındı.

Bu ülkede gün geçmiyor ki yeni bir şiddet haberine ve şiddet uygulayanın serbest bırakılıp mağdurun da  daha da mağdur edilmediği bir güne uyanmamış olalım. Devletin bekası, milletin de huzuru ve güvenliği için seçilen vekiller ile atanan memurlar, ne yazık ki çok uzun zamandır bu millete ne huzur verebiliyor ne de güvenliğini sağlayabiliyor. Her gün  yüzlerce kadın, genç, çocuk, hayvan, ağaç, göl, orman  bu topraklarda şiddete maruz kalıyor. Onlardan biri de Leyla…

 

Leyla kedi,  Merter Gündoğdu Sokakta yaşıyor. Bir süre ortadan kayboluyor.  Tüm sokak sakinleri günlerce onu arıyor. Onu bulmak için her yere bakıyorlar. Ellerinde Leyla’nın fotoğrafı kapı kapı dolaşıyorlar. Leyla’yı tanınmayacak halde buluyorlar. Leyla’nın bıyıkları yakılmış, vücudu yanık, yüzü gözü yara bere içinde, vücudu darp edilmiş ve boyanmış vaziyette bulunuyor.  Mahalleli bunu kimin yaptığını bulmak için araştırma yapmaya devam ediyor. Ellerinde kedinin fotoğrafı ile kapı kapı dolaşmaya devam diyorlar. Esnaflardan biri, pazartesi, Salı günü mahalledeki bir berberde bir kediye işkence yapıldığını söylüyor. Kedi kendini kepenklere vurmuş, araya sıkışmış. Kedi çığlık çığlığa bağırırken, berber dükkânındaki kişi fön makinası ile üzerine gitmeye devam etmiş.

08b28e1e ff5e 4537 9d75 3c0cec06e8d8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“UYUŞTURU BAĞIMLISI ŞÜPHELİ KEDİLER PARKTAN ALIYOR”

Mahallelinin iddiasına göre işkence gören ve şiddete uğrayan sadece Leyla değil. 6 ay önce kaybolan ve halen bulunmayan başka bir kediden de söz ediliyor. Mahalle sakinleri uyuşturucu bağımlısı olduğu söylenen berberin parka sosisle gidip hayvanları yakalayıp götürdüğünü iddia ediyor.

POLİS, ŞÜPHELİYİ ÖNCE GÖZALTINA ALDI SONRA SERBEST BIRAKTI SONRA TEKRAR GÖZALTINA ALDI

Mahalleli yaptığı araştırma sonucunda, işkencenin edildiği iddia edilen berber dükkanını polise ihbar etti. Berber dükkanına baskın düzenleyen polis berber dükkanındaki kişiyi önce gözaltına aldı sonra serbest bıraktı. Mahallelinin yoğun şikayeti  ve sosyal medyadaki baskılar üzerine şüpheli ikinci kez gözaltına alındı.

İnsanları Hayvanlardan Daha Çok Koruyan, Hayvanları Koruma Kanunu için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursada Bir Kopek Tufekle Vuruldu

Bursa’da Bir Köpek Tüfekle Vuruldu

Hayvan Haklarını Koruyacağına Dair Söz Veren Belediye Başkan Adaylarıöç

İnsanları, Hayvanlardan Daha Çok Koruyan Hayvanları Koruma Kanunu, Hayvana Şiddeti Arttırıyor