in

Mert Ertunç, Bu Ay Hayvanlar Yararına 4 Kez Sahneye Çıkacak

Yaşam Hakkına Saygı Derneği yararına sahneye çıkan Mert Ertunç, Ocak ayında tam 4 kez yine hayvanlar için sahnede olacak.

Sizi bilmiyoruz ama o 2019’da mesleği çerçevesinde hayvanlara en çok el uzatan isimlerden biri. Mert Ertunç, bilim insanı, fizikçi, elektronikçi, psikoloji araştırmacısı, bas gitarist, Bas Fakültesi’nin kurucusu, eğitmen(üniversitelerde ders veriyor), neuroscience yeni yetmesi, hikaye anlatıcısı. Standupları ve seminerleriyle hayvanların yaşamına da dokunan çok özel bir insan.

Mert Ertunç Bu Ay Hayvanlar Yararına 4 Kez Sahneye Çıkacak 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ocak ayında da boş durmuyor. İki seminer ve iki standupla İstanbullularla buluşuyor. Seminerleri  “Ateşten Yol: İlişkilerin Nöro Bilimi” ve “Dinlediğin Müzik Sen Misin?” ile bilgiye doyururken, standupları ise “Oyuncağıma Kafa Attılar” ve “Sahnede Hayatta Kalma Sanatı” ile bol bol kahkaha attıracak.

Mert Ertunç, “Ateşten Yol: İlişkilerin Nöro Bilimi” seminerinde öğrenilmişliklerin değer yargılarımıza ve ilişkilerimize olan etkisini biraz psikoloji biraz da nöro-bilim açısından anlatıyor. “İnsanlarla, hayvanlarla ve eşyalarla ilişkilerimizi neler düzenler? Ben dediğimiz her an kendimizde miyiz?” sorularına cevap veriyor. Karmaşık, çok disiplinli ve hızla gelişen nöro-bilim alanından ilişkilere bakarken alışılmadık bir biçimde eğlenceli bir dil kullanıyor.

Mert Ertunç Bu Ay Hayvanlar Yararına 4 Kez Sahneye Çıkacak 1

“Dinlediğin Müzik Sen Misin?”de ise birçok sorunun cevabını veriyor: Müziği neden severiz? Nasıl algılarız? Nasıl yorumlarız? Neden farklı tarzlardan hoşlanırız? Sevdiğimiz için mi dinleriz yoksa dinlediğimiz için mi severiz? Sesin ve müziğin oluşumundan, nörolojik ve psikoakustik olarak bizi yönetmesine giden yol. Kendimizi ve seçimlerimizi çılgınca önemseyip, özel ve seçilmiş bulduğumuz her durumu, daha çok müzik ve sinir bilim tarafından yaklaşarak ele alıyor.

“Sahnede Hayatta Kalma Sanatı”ında adeta Hermann Hesse’nin dediğini yapıyor: “Yüksek düzeyde bir mizah yeteneğine kavuşmanın başlıca koşulu da, kendi kendini bundan böyle ciddiye almamaktır.”  “Oyuncağıma Kafa Attılar”da ise hayatın içinden, her an karşılaşıp normalleştirdiğimiz anormallikleri göz önüne seriyor.

Seminerleri ve standuplarının tüm gelirini Yaşam Hakkına Saygı Derneği himayesindeki felçli ve sakat hayvanlara bağışlıyor. Yani gülerken ya da öğrenirken bir hayvan kurtarabilirsiniz!

Önceden rezervasyon yaptırmanız iyi fikir olabilir. Mekanlar, Kadıköy’de, nam-ı diğer Kediköy’de.

Mert Ertunç’un Ocak Ayı programı şöyle:

6 Ocak, 20:00 / Ateşten Yol: İlişkilerin Nöro Bilimi, Seminer, Aksi Bar

15 Ocak, 20:30 / Sahnede Hayatta Kalma Sanatı, Standup, Karga Bar

22 Ocak, 20:30 / Oyuncağıma Kafa Attılar, Standup, Karga Bar

28 Ocak, 20:00 / Dinlediğin Müzik Sen Misin?, Seminer, Aksi Bar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silivride Kurşunlanan Köpek Tedavi için Ankaraya GönderildiÖÇ

Silivri’de Kurşunlanan Köpek Tedavi için Ankara’ya Gönderildi

İnsanının 2.440 Parça İle Yaptığı Oyuncağı Saniyeler İçinde Yok Eden Kediciköç

İnsanının 2.440 Parça İle Yaptığı Oyuncağı Saniyeler İçinde Yok Eden Kedicik