in

Mersinli Avukattan ‘İbretlik’ Paylaşım

Mersin Barosu’na kayıtlı Avukat H.T.S isimli kişi tavuk ve horozlarını kaçırdığı bahanesi ile öldürülen hayvanı ağaca asılı vaziyette resimleyerek sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaştığı görseller hayvan dostları tarafından tepki çekince sosyal medya hesabını kapattı.

mersinavukat-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Avukat H.T.S, 30 Mart Çarşamba akşamı saat 21:29’da “H.B. kardeş tavuk ve horozlarımızı çalan hırsızı halletti ibret olsun diye de ağaca astı ellerin dert görmesin” yazarak üç fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğraflarda ağaca arka bacaklarından asılmış bir hayvanın (tilki ya da köpek) ölü bedeni gözüküyordu. Fotoğrafların altına avukatın arkadaşlarından tepki yorumları geldi. Gelen tepkiler üzerine de sosyal medya hesabını kapattı.

H.T.S. isimli kişi hakkında Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) tarafından; Mersin Valiliği, Mersin Orman Su İşleri Müdürlüğü, Orman Su İşleri Bakanlığı ve Mersin Barosu’na resmi suç duyurusu yapıldı. Change.org’da da bir kampanya başlatıldı.

Dilekçe Yazarak Siz de Sürecin Takipçisi Olabilirsiniz

HAYTAP’ın “Lütfen siz de duyarlı olun ve tepkinizi yasal yolla dile getirin” temennisiyle, cana kıymanın bu kadar kolay olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle duyarlı her hayvanseverin ilgili kurumlara (Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Valilik, Emniyet Müdürlüğü) dilekçe yazmasını rica ediyoruz.

Yaptığımız birçok haberde yasalarla güvence altına alınmayan ve yaptırım gücü az olan Hayvanları Koruma Kanunu’nun Meclis gündemine taşınması için sabırsızlandığımızı dile getiriyoruz. O zamana kadar bu tür olaylarla karşılaştığımızda, bireysel gücümüzü ortaya koyalım ve dilekçeyle bilgi edinme hakkımızı kullanarak, sürecin takipçisi olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvansever ogretmen ve velinin kavgasi karakolda bitti

Velinin Şikayetine Boyun Eğmeyen Hayvansever Öğretmen

siirt iskelet ajanimo

Veteriner Adayları için Ödevle Oluşturulan Laboratuvar