in ,

Mersin’de Motosikletin Arkasında Sürüklenen Köpek, Yaşam Hakkına Saygısı Olan İnsanlar Sayesinde Kurtarıldı

Mersin’de iple motosikletin arkasına bağladığı köpeği sürükleyerek eziyet eden bir şahıs, yaşam hakkına saygısı olan insanlar tarafından kayda alındıktan sonra, müdahale edilerek polise teslim edildi.

Yaşam hakkına saygı, bu coğrafyada yaşayan insanların ortak değerlerinden biri. Uzun süredir unutturulmaya çalışılsa da, bu coğrafya insanın kodlarında, yaşam hakkına saygı kayıtlı. Kişiliğinin sağlıksız boyutundaki insanların yaşam hakkına saygıyı yitirerek bir cana zarar vermesini durduran da hep bu insanlar. Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından kaydedilerek paylaşılan görüntülerde, Merkez Akdeniz ilçesi Yalınayak Mahallesi otoban bağlantı yolu üzerinde, kişiliğinin sağlıksız boyutundaki bir şahsın kullandığı motosikletin arkasına iple bağlanan bir köpeğin sürüklenerek götürüldüğü, ardından gelen bir başka köpeğin ise sürüklenen köpeğe yardım etmeye çalıştığı anlara ilişkin görüntüler kaydedildi. Görüntüleri kaydeden kişilerce durdurulan yabancı uyruklu motosiklet sürücüsü, polise teslim edildi.

Yabanci Uyruklu Sahsin Motosikletinin Arkasinda Suruklenip Iskence Goren Arkadasini Goren Kopek Peslerinden Kostu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpek, Mersin Geçici Bakımevi’ne Alındı

Konuya ilişkin Mersin Emniyet Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamada, 12 Temmuz saat 08.50 sıralarında Yalınayak Mahallesi otoban yan bağlantı yolunda bir şahsın elektrikli bisikletle köpeği sürüklediği ihbarı üzerine bahse konu adrese intikal edildiği belirtilerek, “Suriye uyruklu A. A. isimli şahsın elektrikli bisiklete bağlamış olduğu köpek muhafaza altına alınarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmiş, ayrıca şahsa 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre hayvana eziyet konusundan bin 33 TL idari işlem yapılması için çalışmalara başlanmıştır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Vatandas Tarafindan Bulunan Kerkenez Kusu Tedavi Altina Alindi

Kerkenez Kuşu, Vatandaş Olma Bilincindeki İnsan Sayesinde Tedavi Altına Alındı

Iyilestirdigi Yarali Yavru Saksagan Ucmayi Ogrendigi Halde Bir An Olsun Yanindan Ayrilmiyor

İyileştirdiği Yaralı Yavru Saksağan Uçmayı Öğrendiği Halde Bir An Olsun Yanından Ayrılmıyor