in

Merhamet Edenlere Rahman da Merhamet Eder

Minicik..Yaralı bir sokak kedisi idi. Yarası toz ve topraktan , çamurdan kapanmıştı . Çaresizce acıklı acıklı miyavlayıp bana bakıyordu. Bulduğum zaman titriyordu ve muhtemelen çok açtı. İlk başta yarasını farketmedim. Karnının üzerindeki kurumuş çamuru temizlemek istedim ve o an karnından yaralı olduğunu anladım. Çamuru ve tozu çıkarttığımda yara hâlâ kanıyordu  (Tekme ya da köpek/kedi saldırısı) acilen veterinere götürdüm. Tedavi edildi, aşıları yapıldı. İlk kez bir kedi almıştım yanıma.

1 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yeni mezun İngilizce öğretmeniyim ve özel bir öğrenci yurdunda kalıyordum ve hayvan bulundurmak yasaktı. Onu tedavi ettirdikten hemen sonra tekrar sokağa bırakmak zorundaydım. Her gün onu bulduğum çevreye giderek ilgilenirim diye düşündüm. Onu tedavi  ettirdikten hemen sonra, ertesi gün sabah uyandığımda bir şey yüzümü yalıyor ve bir hırıldama sesi çıkarıyordu, hemen uyandım, yatakta ters dönüp bana şirinlik yapmaya başladı.. ahh .. onu sokağa nasıl bırakabilirdim ki ?

99

Yurttan atılmayı göze alarak hemen gidip kum kabı, kum , mama ve mama kabı aldım. İlk kez bir kedim vardı. Ona 1 ay boyunca gizli gizli baktım. Bir gün oda temizliğine gelen ablaya yakalandık. Ayy burada kedinin ne işi var hocamm dedi ve gülmeye başladı meğersem kızının da kedisi varmış. Ve ondan rica ettim. Hiç kimseye bir şey söylemedi canım ablam.

 

Kısa süre içerisinde alıştık birbirimize. sabahlara kadar oyun oynuyorduk . Kuduruyordu  çok mutluyduk . Ona çok alışmıştım.  Her gece saldırıya uğruyordum ellerim ve ayaklarım çizik çizik olmuştu, odadan çıktığım an onu özlüyor,  odaya bir an önce işimi bitirip dönmek için sabırsızlanıyordum.

Artık oda onundu ben misafirdim . Huzurun, güvenin, sıcaklığın, rahatın keyfini çıkartıyordu.

3 1

İçimde hep onu bulacaklar diye bir korku vardı , bir gün odama girdiğimde odada kalorifer bakımı için gelen ustaları ve yanlarında da bir yurt sorumlusunu gördüğüm zaman başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çaktırmadan etrafa baktım , kum kabı banyoda idi , ama kendisi hep odada vakit geçiriyordu , kimseden ses çıkmayınca , demek ki görmediler dedim. Banyoya bir girdim ki bizimki duşakabinin içinde pusmuş bekliyordu , sessizce oğlum aferin sana iyi ki saklandın idare et şimdi gidecekler dedim ve kapıyı kapatarak çıktım. Onlar gittikten sonra onu odaya aldım ve bir ton balığı konservesi açtım. Bunu kutladık.

4

Yaklaşık olarak 40 gün olmuştu ve her geçen gün onu ve beni atacaklar diye korkuyor hatta bazı geceler uyuyamıyordum. Benim en yakın arkadaşım olmuştu, canım olmuştu.

Bir gün çarşıdan yurda dönerken çok kısık sesli bir miyavlama sesi aldım, kendi kendime dedim ki artık garipten kedicik duymaya başladın Salih.. Derken bir miyavlama sesi daha , sesi takip ettim.. Bir kalorifer dairesiydi , büyük büyük kazanlar kömür torbaları ve bir sürü de ıvır zıvır vardı. Bakındım bakındım bakındım bulamadım. Ses te kesilmişti , sonra hemen gidip en yakın marketten salam aldım ve oraya geri döndüm. Salamı açarak yere koydum ve gel pisi pisiii dedim. Bir baktım ki minnacık bir şapşik , yavaş yavaş geliyor. Böyle bir güzellik yok.. sapsarı bişi gözler yemyeşil. Ne kadar güzelsin sen dedim. Salamı iştahla yedi , resmen saldırdı. Başka yavru var mı ya da anne var mı diye bakındım bakındım bakındım yok. Muhakkak gelirler dedim.. ve oradan ona bir daha geleceğime söz vererek ve üzülerek ayrıldım. Ertesi gün tekrar gittiğimde aynı yerindeydi. Ona bu sefer yaş mama götürmüştüm, geldi ayaklarıma süründü elimin altına başını sürüdü. Gel pisi pisiii diyerek defalarca anne ve diğer yavruları aradım.. yok.. sonra kalorifer dairesine bakan bir amca gördüm. ”Bey amca ,  bu kedi senin mi ” dedim. Sorma evladım dedi.. bu kediyi küçük bir çocuk başka bir yerden alıp eve götürmüş , fakat 10 gün baktıktan sonra annesi kızmış diye buraya getirdi bırakıp gitti.. hiç dışarı çıkmaz, bütün gece ağlar.. süt veririm ekmek veririm sadece ona dedi.. Çocuk kediyi annesinden ve yavrularından koparmıştı. Onu bulup nereden aldığını öğrenmek istedim ama nasıl , ne amca biliyor ne de ben.. yok dedim.. aslaa.. asla onu burada böylece bırakamam aslaa.. İki elimi semaya açtım.. Allahım dedim, sen büyüksün , yoktan var edensin, görensin, duyansın, bilensin, ben bu kediyi yurduma götüreceğim, sana sığındım. Ne olur bana yardım et , bana yardım et ki ikisine de sahip çıkıp onları koruyabileyim bakabileyim. Ve kediciği bir arkadaşımın okul çantasının içinde yurda  gizlice getirdim. İshaldi ve ilaç vermeme rağmen 2 gün uğraştım , odamızı her saat başı su dökerek  (sıvı deterjan ile odanın içinden banyo giderine kadar çekçek ile çekerek) yıkıyorduk.

5

Arkadaki sağ patisinde bir problem olduğunu hissettim, üzerine basıyordu evet ama belli ki bir problemi vardı çünkü tam basamıyor ve rahat hareket edemiyordu. patisini iyice görebilmek için telefonumun fenerini açıp patisini incelerken bir şeyin parladığını gördüm.. evet çok küçük. Çok ince bir parça cam patisine batmıştı ve sadece ucu görünüyordu, (tamamen içine girmiş) . Acil olarak bir cımbız buldum ve camı zor da olsa patisinden çektim ( çok ince, 3mm) . Sonra yere indirdim ve rahat bir şekilde bastığını görünce içim rahatladı. İlk kedim Mars çok kıskanmıştı ve sürekli hırlıyordu bu yavrucağa , hem Mars’ı hem Çimen Bal’ ı doya doya seviyordum gün geçtikçe birbirlerine alışıyorlar ve oynamaya başlıyorlardı.

Günlerim çok güzel geçiyordu , bütün zamanımı onlarla geçirip mutlu oluyor bir yandan da sonu ne olacak diye düşünüp üzülüyordum. Onları artık bırakamazdım , bir taneyi zar zor saklarken iki tane olmuşlardı 😂 Geceleri sabaha kadar birbirleri ile oynayıp ben ve oda arkadaşımı uyutmuyorlardı, oda arkadaşım kedileri hiç sevmezmiş ve dokunmazmış aslında önceden , sabahları bir uyanıyordum ki beraber uyumuşlar ☺️. O da beni çok idare etti sağ olsun.  Yaklaşık olarak 2.5 ay olmuştu ve ben hep huzursuzdum. Çimen Bal da ense damlası oldu ve parazit için ilaç aldı ve kısa zamanda toparlandı.

Derken bir gün.. hayatımda unutamayacağım bir olay yaşadım.. ve o gece anladım ki, onların bizlerden aslında farkları yok..Yağmurlu ve soğuk bir hava..yolda seyir halinde iken bir baktım yolun orta yerinde minnacık bir şey. Aracımın önünde. Savunmasız..İndim. Ayaklarımın dibine kadar geldi.

25564534 1938888839774328 1822410264 n

 

Gel seni de götüreyim dedim.. arabamın açık olan kapısından içeri girdi. Gözlerime inanamadım. İlk kez karşılaşmıştık. Koltuğa oturur oturmaz bir şok daha yaşadım. Trafik polisi abiler var ise vallahi ben arka koltuğa koydum, kendisi öne geldi. İsmini Yağmur koydum.

 

 

Artık üç olmuştuk ve yurda kesinlikle alamazdım. Buna kesin olarak bir çözüm getirmem lazımdı ve doğru olan şeyi yaptım.. Mutluluklarımı da yanıma alarak eve çıktım. Şu an çok mutlu ve huzurluyum.

9

Ayrıca…. Kurban olduğum Rabbim sayesinde, bu kedicikleri aldıktan hemen sonra çok güzel haberler aldım ve çok sürprizler oldu hayatımda. Allah yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Bana şans ve bereket getirdiler.

8

Allah’ım sen bu sessiz kullarına merhamet eden iyilik eden herkese huzur , sağlık mutluluk , nasip et, onları kazadan,beladan, şer’den koru. Muhtaç durumda olan tüm canlıların karşısına bizim gibi insanlar çıkar Yarabbim. Onlara her kim eziyet eder ise ona bu canlara verdiği acının 10 mislini yaşat Allah’ım.

Okuyan herkesten ricam var!

  1. Lütfen bakamayacağınız , sorumluluğunu alamayacağınız canlıları heves uğruna eve alıp onları ev ortamına alıştırdıktan sonra dışarı bırakmayın.. onlar için sokak mezar olur. Ya hiç almayın ya da kalıcı alın

2. Bu soğuk kış günlerinde onları lütfen unutmayın.

3. Çevrenizde kedisini/köpeğini sokağa bırakan, kedisini / köpeğini sokağa bırakacağını söyleyen, ya da” kedim hep dışarı çıkar ama mutlaka eve dönerdi fakat bugün gelmedi acaba ne oldu / ahh kedim ölmüş/ ahh kedim araba altında kalmış/ vahh kedimi zehirlemişler..”  diyerek üzülen ağlayan kişileri bilinçlendirin . Kedinizi kaybetmek istemiyorsanız onu asla sokağa bırakmayın.

4. Yavruları ; daha çok küçükken annelerinden , kardeşlerinden ayırarak sahiplendiren kişiler. Bunun vebali çok ağırdır. Bilesiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çöp Kutusu İçerisinde Bulduğu Yeni Doğmuş Yavru Kedi İki Suratlı Çıktıöç

Çöp Kutusu İçerisinde Bulduğu Yeni Doğmuş Yavru Kedi İki Suratlı Çıktı

2017 Yılında Ülkemizde Yaşanmış 57 Utandıran Olayöç

2017 Yılında Ülkemizde Yaşanmış 57 Utandıran Olay