in

Mengen Müftüsü ‘Böyle Bir Adet Yok’ Diyerek Temel Atma Töreninde Kurban Kesilmesini Engelledi

Bolu’nun Mengen ilçesinde, Taziye ve Kültür Evi’nin temel atma töreninde kurban kesileceği sırada müftü Mehmet Özcan’ın uyarısı ile kurban kesiminden vazgeçildi.

Bolu’nun Mengen ilçesinde, Taziye ve Kültür Evi‘nin temel atma töreninde, ilçe müftüsü Mehmet Özcan‘ın, açılış törenlerinde kurban kesim geleneğinin yanlış olduğunu söylemesi üzerine kurbanlık koyunun kesiminden vazgeçildi.

5bf01145eb10bb43e8ef1015

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

​Mengen ilçesinde ‘Her Mahalleye Taziye ve Kültür Evi’ projesi kapsamında ilk Taziye ve Kültür Evi’nin temeli Türkbeyli Mahallesi’nde atıldı. Temel atma törenine Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ilçe protokolü ve mahalleli katıldı.

Temel atma töreni öncesi getirilen kurbanlık bir koyun kesileceği sırada ilçe müftüsü Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Turhan Bulut’a, açılış törenlerinde kurban kesme adetinin yanlış olduğunu söyledi. Bunun üzerine kurban kesiminden vazgeçildi. Temel atma töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından dualarla gerçekleştirildi.

muftukurbanikestirmedi

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut açılışta yaptığı konuşmada, “İlçemizde çok değerli müftümüz var. Belki ilkini gerçekleştireceğiz. ‘Temel atma törenlerinde kurban kesme diye bir gelenek, adet yok. Gelin bu temel atma törenlerinde bu hayvanlarımızı burada kesmeyelim, dedi. Ben de buna uyuyorum ve kurbanımızı bağışlıyoruz. Götürüyoruz. İhtiyaç sahiplerine bu kurbanımızı teslim edeceğiz. Biz güzel, aydın, demokrat yapıdaki değerli din adamlarımızı, değerli hocalarımızı, böyle değerli müftülerimizi yüreğimizde taşırız. Çok teşekkür ediyorum müftü bey” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköyde İki Kadın ve Bir Kedi Üsütüne Yeni Beton Dökülen Çukura Düştüöç

Kadıköy’de İki Kadın ve Bir Kedi Üstüne Yeni Beton Dökülen Çukura Düştü

demir korkuluklara sikisan kopegi itfaiye kurtardi

Demir Korkuluklara Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı