in

Melih Gökçek’ten Hayvanseverleri Kızdıran Paylaşım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek twitter hesabından Pitbull cinsi köpek fotoğrafları koyarak hayvanseverleri kızdıracak paylaşımlarda bulundu.

TBMM’de yeni anayasa teklifinin görüşmelerinde AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammed Balta’nın bacağından ısırıldığını iddia ettiği tartışmada masum hayvanlar üzerinden yapılan çirkin paylaşımların ardı arkası gelmiyor.

Son olarak tartışmalara dahil olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, twitter hesabından “Belediyelere Ankara’dan son zamanlarda çok tehlikeli köpek ihbarları geliyor. Sizce Ankara’da dikkat etmemiz gereken köpek cinsi hangisi” paylaşımında bulunarak tüm hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Bununla yetinmeyen Gökçek, masum canlardan hangi cins olduğuna dair bir de anket başlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan bu çirkinliğin hala devam ediyor olması büyük tepki çekti. Isırılma iddiası ile başlayan ve “Köpek Giremez” ile devam eden olayın masum canlar üzerinden seviyesiz boyutlara çekilmesi, tüm hayvanseverler ve hayvan hakları savunucularının tepkisini çekti.

Hayvanseverlerden Meclis’teki afişlere tepki

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM), Meclis’e “Dikkat! Köpek giremez!” afişiyle gelen AKP İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır ve AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’i kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada, yasama faaliyeti için maaş alan milletvekillerinin Meclis’i nefret ve şiddet sahnesi hâline getirilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

İki milletvekilinin özür dilemeye çağırıldığı açıklamada “Nefretten, şiddetten, sömürüden uzak bir yaşam süren masum hayvanların adlarını, art niyetli eylemlerinizde kullanmaya derhal son verin” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BuyukadaAtlaraclik

Büyükada’da Atlar Açlıktan Kapı Kapı Dolaşıyor

isviçreden red

Hayvan Hakları Savunucusuna İsviçre’den Red!