in

Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı Sırasında Karşılaştığı Hayvanların Karnını Doyuruyor

Savaşlardan sadece bizler değil hayvanlar da etkileniyor. İnsanlar çatışma bölgelerinden kaçarken bölgede yaşayan hayvanlar kaderlerine terk ediliyor. Bu bölgede yaşayan hayvanlar ya çatışmalar sırasında can veriyor ya da bir süre sonra açlık ve susuzluktan ölüyorlar. ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Afrin’e sevk edilen askerlerin bölgedeki hayvanları da doyurduğu öğrenildi.

TSK tarafından 20 Ocak’ta, Türkiye’nin sınır hattı ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda 1 ay geride bırakıldı.

20182F032Fdestan5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından Afrin bölgesine sevk edilen komandoların bölgedeki hayvanlara da sahip çıktığı açıklandı.

Sahipsiz, aç ve susuz kalan kedi ve köpeklerle de ilgilenen Türk askeri, yanında bulundurduğu yiyeceklerle hayvanları besliyor.

Mehmetçik’in teröristlerden arındırılan alanlardaki arama tarama çalışması sırasında karşılaştığı ve karnını doyurduğu bir kedinin yanlarından ayrılmadığı görüldü.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

downsendromlukedi otto

Türkiye’nin İlk Down Sendromlu Kedisi Otto

istanbulunmartilari

İstanbul’un Simgesi, Kanat Çırpınışlarıyla Şiirlere Konu Olmuş Martılar