in

Mehmet Doymaz Bakımevine Götürüldü Sokak Hayvanları Sahipsiz Kaldı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Hasanlar köyündeki sokak hayvanlarına bakan 54 yaşındaki zihinsel engelli Mehmet Doymaz bakım evine gönderildi, baktığı hayvanlar sahipsiz kaldı. Köylüler, istemediği halde bakım evine gönderilen Mehmet Doymaz’ın köyüne geri getirilmesini için imza kampanyası başlattı

Köyde yalnız yaşayan zihinsel engelli Mehmet Doymaz’ın bugüne kadar kimseye hiçbir zararının olmadığını söyleyen eski Muhtar Fahrettin Demir, ”Futbol aşığı olduğu için “Maradona” lakabı taktığımız Mehmet abimiz köyümüzün gülüdür adeta. Geceleri uyumaz, sabaha kadar köyün içinde ve mezarlıkta nöbet tutar. Köyümüzdeki sokak hayvanlarını besler. O saf ve temiz kalbiyle köy halkının gönlünde ayrı bir yer edinmiştir.

Koyluler engelli sahsin bakim evine gonderilmesine tepki gosterdi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yetkililerce Mehmet Doymaz’ın aniden Yozgat’taki bir bakım evine gönderilmesine bir anlam veremedik. Biz köylüler olarak Mehmet abimize bu güne kadar her türlü desteği verdik, bundan sonra da vermeye hazırız. Bu konuyla ilgili köyde imza kampanyası başlattık. Şu ana kadar imza sayısı 30’u aştı. İstemediği halde bakım evine gönderilen Mehmet Doymaz’ın köyüne geri getirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

engelli sahsin bakim evine gonderilmesine koyluler tepki gosterdi
KÖYLÜLER ENGELLİ ŞAHSIN BAKIM EVİNE GÖNDERİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ (MUSTAFA AKÇAY/KÜTAHYA-İHA)
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Hasanlar köyünde 54 yaşındaki zihinsel engelli Mehmet Doymaz isimli kişinin istemediği halde bakım evine gönderilmesine tepki gösteren köylüler, şahsın köye geri getirilmesi için imza kampanyası başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo Sehzadeler Belediyesinde imzalar sokak hayvanlari icin atildi

Manisa Şehzadeler Belediyesi’nde İmzalar Sokak Hayvanları İçin Atıldı

Ajanimo ergenebelediyrsi

Tekirdağ Ergene Belediyesi, Sokak Hayvanlarını Sahiplendiriyor