in

Medya Tarafından Linç Edilen Caretta Caretta’ya “Yakalama” İşkencesi!

Bodrum’da bir kadına saldırdıktan sonra canavar ilan edilen kaplumbağa insanlar tarafından taciz edilmeye devam ediliyor. Hayvanı yakalamayı kendine iş edinen Bodrum Denizciler Derneği Başkanı, kaplumbağayı yakalamaya çalışırken saldırıya uğradı. Saldırıdan kurtulmak için de hayvanı darp etti.

Bodrum Orak Adası‘na teknelerle götürülen turistlerden birine saldıran ve medya tarafından canavar ilan edilip linç edilen kaplumbağanın çilesi bitmiyor. İnsanoğlunun tacizleri yüzünden gün yüzü görmeyen hayvan bu kez kendisini yakalamaya çalışan adam tarafından darp edildi. Durumu “bir kişiye daha saldırdı” diye haber yapan basının linç seviciliği devam ediyor.

Saldırgan Olduğu İddia Edilen Caretta Caretta'ya "Yakalama" İşkencesi!

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı, evli ve 2 çocuk babası 57 yaşındaki Mustafa Demiröz, Orak Adası’nda turistlere saldıran Caratte Caretta’yı yakalamak için dün Bodrum’dan tekne ile denize açıldı. Demiröz, yaklaşık 4 saat süren arama ardından ortalama 100 kilo ağırlığındaki Caretta Caretta’yı görüntülemeyi başardı. Yanında götürdüğü ağ ile Caretta’yı tekneye almaya çalışan Demiröz de Caretta’nın saldırısına uğradı. Demiröz, Caretta’nın ağzına elindeki fotoğraf makinesini 3 defa sokarak ve boynundan tutup itekleyerek kurtulabildiğini anlattı “45 yıldır denizcilik yapıyorum. Caretta’nın bir insana saldırabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Çünkü Bodrum ve Gökova’da yüzlerce Caretta Caretta var. Bugüne kadar böyle bir saldırı yaşanmadı. Ancak bu Caretta Caretta tam 3 yıldır Orak Adası’nda çok insana saldırmış. Yakalamak isteyince bana da saldırdı, usta denizci olmasam beni de yaralayabilir ya da boğabilirdi.”

Hayvan Hakları savunucularının ve derneklerinin, denizciler derneği başkan olmanın denizlerin sahibi olduğu anlamana gelmediğini bilmeyen ve Carettayı yakalamaya çalışarak hayvana zarar veren Demiröz hakkında bir girişimde bulunup bulunmayacakları merak konusu.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Hanesi Tecavüze Uğrayan Caretta Caretta’nın Nefsi Müdafası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya’daki ‘kedi katliamına’ site sakinlerinden tepkiöç

Antalya’daki ‘Kedi Katliamına’ Site Sakinlerinden Tepki

Köpeğini Döven Kişiye 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Verildiç

Köpeğini Döven Kişiye 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Verildi