in

Meclis’e Köpek Getiren Mahmut Tanal: Halkı Bu Hale Köpekler mi Getirdi?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis’te anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde vekiller arasında çıkan ‘ısırma kavgası’nda iki AKP’li vekilin ‘Köpek giremez’ yazısıyla Genel Kurul’a gelmesini kendi tarzıyla eleştirdi.

Önceki gün, Meclis’teki anayasa teklifi görüşmeleri sırasında CHP’lilerin kürsü işgal etme eyleminden sonra kavga kopmuş, birçok vekil yaralanmıştı. Yaralanan vekillerden AKP’li Muhammet Balta’nın ayağındaki yaranın CHP’li bir vekilin ısırması sonucu oluştuğu öne sürülmüştü.

Dün de AKP İstanbul milletvekili Mihrimah Belma Satır ve Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, ‘Dikkat köpek giremez’ afişi tutmuştu.

kopekgiremez

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Satır’ın “Hayvan fobim var özellikle köpek. Meclis’te köpek istemiyorum” açıklaması milletvekilleri arasında tartışmalara neden olmuş, hayvan hakları derneklerinin tepkisini toplamıştı.

Meclis’e köpekle gelen Tanal, AKP’li vekillerin pankartına gönderme yaparak, “Hayvan sevmeyen insanı da sevemez. Hayvanlara karşı acımasız olan iyi bir insan olamaz” dedi.

tanal-kopegiyle-basin-toplantisi-duzenledi-9158925_6622_o

AKP’lilerin tavrının Nazi Almanyası’nı hatırlattığını belirten Tanal, “Biliyorsunuz Meclis’te geçen gün yaşanan bir olaydan sonra AKP’li bir miletvekili, daha evvel olmuş bir yarasını göstererek ‘Beni ısırdılar’ diye yaygara kopardı. Sonrasında yine AKP’li vekiller, tıpkı Nazi Almanyası’ndaki zihniyeti hatırlatan bir şey yaptı. Tıpkı Yahudilere yapılan bir tavır ve hatta aynı söylem ile ‘Köpek giremez’diye bir pankart açtı” dedi.

Tanal, “Vatandaşlarımızı bu hale köpekler mi getirdi yoksa AKP iktidarı mı” diye de sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

makarononn

Birbirinden İlginç ve Lezzetli Unicorn Makaronlar

kedievicalmakagitjane

Sokak Kedileri İçin Yapılan “Kedi Evi”ni Yerinden Söktü, Evine Götürdü!