in ,

Mecitözü’nde Otobüs Çarpan Hamile Köpeği Vatandaşlar Kliniğe Yetiştirdi, Anne Hayatını Kaybetti,Yavrular Kurtuldu

Çorum Mecitözü Terminali’nde otobüsün çarptığı hamile köpeği vatandaşlar özel bir veteriner kliniğine yetiştirdiler ancak anne kurtarılamadı, hayatını kaybetti. Sezaryenle alınan 8 yavru köpek Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın haberdar olması üzerine veteriner işleri müdürlüğünde koruma altına alındı.

Olay, Mecitözü İlçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, ilçe terminalinde hamile bir köpeğe minibüs çarptı. Çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan köpek, vatandaşlar tarafından ilçede bulunan bir veteriner hekime götürüldü. Burada ameliyata alınarak, sezaryenle yavruları alınan anne köpek yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Otobus Carpan Hamile Kopek Hayatini Kaybetti Yavrulari Kurtarildi2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavrulara, İki Bebeği Olan Bir Köpek Annelik Ediyor

Annelerinin hayatını kaybetmesiyle annesiz kalan yavru köpeklere Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın sahip çıktı. Bir vatandaşın kendisine ulaşarak bilgi vermesi üzerine olaydan haberdar olan Başkan Aşgın, Veteriner İşleri Müdürlüğünü arayarak yavruların koruma alınması için talimat verildi. İlçeden getirilen yavru köpekler barınakta bulunan bir anne köpek tarafından sahiplenildi. Kendi 2 yavrusuyla birlikte annelerinş kaybeden 8 yavruya da annelik yapan köpek onları hem emziriyor hem de yanından hiç ayırmıyor. Yavru köpekler barınak çalışanlarının da yakından ilgisiyle hayata tutunmaya çalışıyor.

Belediye Başkanı Gültekin Haberdar Edildi, Yavrular Bakımevine Alındı

Mecitözü İlçesinden getirilen 8 tane yavru köpeğin Veteriner İleri Müdürlüğünde koruma altına alındığını dile getiren Veteriner Hekim Mehmet Gültekin, “Anne köpeğe Mecitözü ilçe terminalinde otobüs çarpmış. Orada duyarlı bir vatandaşımız tarafından veteriner hekime götürülen köpeğin yavruları sezaryenle alınarak kurtarılıyor. Biraz bakıyorlar ama annesiz yavrunun bakımı çok zor oluyor. Belediye başkanımıza ulaşıyorlar. Belediye başkanımızın talimatıyla hayvan barınağına getirilen yavrularımız bakıma alındı. Bize 8 yavru geldi. Yavrulara müdürlüğümüz de 2 yavrusu bulunan bir köpeğimiz annelik yapıyor. Şu anda anne de yavruları kabul etti. Toplamda 10 yavru oldu. Anne yavruları emzirmeye devam ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bastan Sona Yenilenen Kecioren Rehabilitasyon Merkezinin Ilk Ziyaretcileri Cocuklar1

Baştan Sona Yenilenen Keçiören Rehabilitasyon Merkezi’nin İlk Ziyaretçileri Çocuklar

Bal Kovanlarini Ayilardan Kacirmak Icin Imkansiz Kayalara Tirmaniyorlar

Ayıların Bölgesinden Bal Almak İstediler, Ayılar Hakkı Olan Baldan Almak İsteyince Kayalara Tırmandılar