in

Mazhar Alanson: “Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş, 6 aylık hamile karısı. Papağan öldü, 1 haftadır Türkiye konuşuyor”

Şarkıcı Mazhar Alanson, Master Chef yarışmacısı Murat Özdemir’in işkence yaptığı papağan Bahattin’in ölümüne ilişkin olarak çıkan haberlerin sıklığına tepki gösterdi.

Şarkıcı Mazhar Alanson, Master Chef yarışmacısı Murat Özdemir’in işkence yaptığı papağan Bahattin’in ölümüne ilişkin olarak çıkan haberlerin sıklığına tepki gösterdi.

oSRd4uopgEyRHqXriAXdcw

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Adam papağanı ezmiş, öldürmüş. Kaç gündür bu mesele” ifadesini kullanan Alanson, “Neler oluyor orada. Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş, 6 aylık hamile karısı. Hayır, o öyle sayfada geçiyor. Papağan öldü, 1 haftadır Türkiye konuşuyor. konuşuluyor” diye konuştu.

Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser veren sevilen şarkısı ‘Yandım Yandım’ı nasıl yazdığını anlattı.

5b5d9dc3e7aa3c16bcf9b13f

Şarkısının aslında Kabe’ye yazdığını belirten ünlü şarkıcı Mazhar Alanson, şunları kaydetti: “Yandım Yandım’ kısmını Medine’de yazdım. Yandım’ı birinci gün not defterime düşüyorum. İkinci gün ‘Ah ki ne yandım’ yazmışım. Şimdi ben nerede yazmış olduğumu söylemesem, şarkıyı size açıklamasam siz onu bir aşk şarkısı olarak dinliyorsunuz. Sonra bana şarkılar söyleten kadın mevzusu olmuş. Mesela ‘Baka baka doyamadım, hem kokladım da’ Kabe’yedir. Ama siz onu dinlerken aşk şarkısı zannedersiniz.”

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bir insanla hayvanı aynı yerde tutmayıp ayırmanız çok şaşırtıcı ve utandırıcı. Umarım bir gün bunun farkına varıp biz hayvanseverlerden özür dilersiniz. İNSANLARIN HAYVANLARDAN TEK FARKI KONUŞABİLİYOR OLMAKTIR, HAYVANLAR İLE İNSANLARIN ORTAK ÖZELLİĞİ CANLI OLMALARIDIR. BİR İNSANIN HAKKI YENİNCE GÖSTERİLEN TEPKİYLE HAYVANIN HAKKI YENİNCE GÖSTERİLEN TEPKİ AYNI OLMALIDIR!

  2. Acılar sınıflandırılamaz. Vicdan sınırlandırılamaz. Bunlar insaniyete sığmaz. Sapkınlık genelde güçsüzlere uygulanır. Toplumun çocuk, hayvan mağdurlara sahip çıkması sapıklara tepki göstermesi. Değerlidir.
    Maneviyatı kuvvetli olan insan bunu BİLMELİYDİ.

  3. En savunmasız en masum olan,insanlar tarafından birer satılık eşyalarmış gibi alınıp satılan,hayatlarına-özgürlüklerine paha biçilen,insanlar sırtlarından para kazansınlar diye tuzaklar ile pusularla yakalanıp evlerde kafesler içerisinde,hayvanat bahçelerinde tutsak edilen,deney-inanç-festival-ekonimi denilerek hürriyetleri yaşamları insan çıkarlarına kurban edilen her bir hayvanın yaşam hak ve özgürlüğü her bir masum insanın yaşam hak ve özgürlüğü kadar değerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

emelmuftuoglu 2

Emel Müftüoğlu: Kadına, Erkeğe, Çocuğa, Her Canlı Türüne Şiddete Karşıyım

muslum gurses sarkisi calarken kedinin tepkisini goruntulediler

Müslüm Gürses’in ‘Yeşil Ördek Gibi’ Şarkısı Çalarken Kendinden Geçen Kedi