in

Maymununa El Konulan Sosyal Medya Fenomeni Gözyaşlarına Boğuldu

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin vahşi hayvan statüsünde yer alan “Koko” isimli maymununa Tarım ve Orman Bakanlığı görevlilerince el konuldu.

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin yaklaşık 7 aydır beslediği “Koko” isimli maymununa Tarım ve Orman Bakanlığı görevlilerince el konuldu. Görevliler, vahşi hayvan statüsünde yer alan maymunu doğal ortamından koparıldığı gerekçesiyle almak için İzgi’nin ikametine gitti. Görevliler İzgi’den maymunu kendilerine vermesini istedi. Maymununu vermek istemeyen İzgi görevlilere direndi. Maymunu almak isteyen görevliler ve İzgi arasında kısa süreli arbede yaşandı. Yaşanan arbede sonrasında görevliler maymuna el koydu. Yaşananları sosyal medya hesabından paylaşan İzgi o anları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

AW957275 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Editörün notu: Maymun yılan vb.hayvanların yeri evlerimiz değil doğal yaşam alanlarıdır. Ancak her ne kadar yaban hayvanı diye bahsetsek de bu hayvanlar da kendilerini satın alan insanlar ile duygusal bağ kuruyor. Üstelik el konulduktan sonra doğalarına değil bir hayvanat bahçesini yerleştiriliyorlar.

Bu tür dramatik sahnelerin yaşanmaması için bu tür yaban hayvanları yurda sokulurken  büyük önlemler alınmalı. Yaban hayvanları satılmamalı,satın alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğrencilerin Dostu Fındık Köpek Hayatını Kaybettiöç

Öğrencilerin Dostu ‘Fındık’ Köpek Hayatını Kaybetti

Anne köpeği ayağından vurdular ÖÇ

Ayağından Vurulan Anne Köpek Yavrularının Yanına Gidemedi