in

Maymun Türbanı Düşürdü İki Kabile Arasında Çatışma Çıktı: 16 ölü, 50 Yaralı

Libya’da bir maymun, bir öğrencinin kafasındaki türbanın düşürdü iki kabile arasında çatışma çıktı: 16 ölü, 50 yaralı

libya

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Libya’nın Sabha şehrinde, Gazazefe kabilesinden olan bir bakkal sahibinin maymunu, bakkalın yakınlarından geçen Evlad Süleyman kabilesinden bir kız öğrencinin başörtüsüne saldırdı. Ardındansa Evlad Süleyman kabilesinden bir kişi, önce maymunu sonra da Gazazefelerden üç kişiyi öldürdü.

Perşembe günü yaşanan bu olay, Gazazefe ile Evlad Süleyman kabileleri arasındaki çatışmanın fitilini ateşledi. AP’ye bilgi veren Sabha şehir hastanesinden Abdulrahman Ariş, dört günde 20 kişinin öldüğünü; 50 kişinin de yaralandığını belirtti. Reuters ise en az 16 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

Bilançonun ağırlaşmasının temel nedeni çatışmalarda tanklar ve havanlar da dahil olmak üzere ağır silahların kullanılması.

libya-da-maymun-catismasi-20-olu-8030874

Yetkilerden Taraftarlara Ateşkes Çağrısı

Öte yandan Sebha Belediye Meclisi yayımladığı yazılı açıklamayla, tarafları ateşkese davet etti.

Bölgede güvenliği temin etmekle sorumlu 6. Tugay da tarafları ‘konuşlandıkları kamu binalarından çıkmaya ve ateşkes yapmaya’ davet etti. Libya’daki Tobruk merkezli hükümet ise ‘kabilelerin önde gelen isimleri ve kanaat önderlerinden, Sebha’daki çatışmaları sona erdirmek için çaba sarf ederek ara buluculuk yapmalarını, akan kanı durdurmak için kan davalı ailelerle görüşmelerini’ istedi. Bu arada söz konusu iki kabile arasında daha önce de şiddet olayları yaşandığı ancak bu boyuta hiç ulaşmadığı kaydedildi.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uskudaron

Üsküdar Belediyesi Sokak Hayvanları için Klinik Hizmetine Başladı

carsı on

Çarşı, Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmadı!