in

“Masum” Köpeğin Dehşet Gecesi: Saldırıya Uğradı, Dövüldü, Bıçaklandı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 3 şahıs önce gezdirdikleri pitbull cinsi köpekleri sokak köpeğine saldırttı ardından da köpeği bıçakladı.

19 Mayıs gecesi Manisa’nın merkez Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde meydana gelen olayda  3 şahıs, gezdirdikleri pitbull cinsi köpekleri sokak köpeğinin üzerine saldırttı.

"Masum" Köpeğin Dehşet Gecesi: Saldırıya Uğradı, Dövüldü, Bıçaklandı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir süre pitbull cinsi köpeklere direnen sokak köpeği daha sonra can havliyle kaçmaya çalıştı. Kaçan köpeğin peşinden giden pitbull sahiplerinden biri ise hayvanı önce tekmeledi ardından da bıçakladı.

Zor durumda kalan ve müdahale edilmesi gereken hayvanın imdadına, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı koştu. HAKDEM Manisa Şube Başkanı Reyhan Elbirliler ile birlikte yaralı hayvanı Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne getiren Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, ‘Masum’ adını verdikleri köpeğin tedavi süresince başında bulundular.

"Masum" Köpeğin Dehşet Gecesi: Saldırıya Uğradı, Dövüldü, Bıçaklandı

Görüntüleri izledikten sonra açıklama yapan Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, “Videoyu izlediğimizde gençlerimizin şiddet dürtülerine hakim olamadıklarını bir kez daha gördük. Bu ve bunlar gibi gençler yüzünden evlerinde el bebek gül bebek büyüttükleri pitbullları için gözyaşı döken birçok aile biliyoruz. İçlerindeki bastırılmış şiddet duygusunu besledikleri bu ırk köpekler ile dışarı vuran bu gençlerin biran önce psikolojik ve psikiyatri testlerine tabii tutularak akli dengelerinin yerinde olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor” dedi.

"Masum" Köpeğin Dehşet Gecesi: Saldırıya Uğradı, Dövüldü, Bıçaklandı

Pitbull cinsi köpeklerin aslında vahşi olmadıklarını sözlerine ekleyen Yılmaz, “Bu videoda gördüklerimiz insanları asla korkutmasın. Pitbulllar vahşi hayvan değil, onları vahşileştiren ve hırçınlaştıranlar ne yazık ki sahipleridir. Bu videoda buna canlı şahit oluyoruz. Şuan Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde pitbulllar gerek askeriyede gerek poliste ve birçok kamu alanında kullanılmaktadır. Ayrıca Avrupa ülkelerinde birçok aile bu köpekleri çocuk bakıcısı olarak kullanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e çağrıda bulunan Yılmaz, “Bu çocukların biran evvel bulunarak gerekli cezai işlemlerin uygulanması rica ediyoruz. Bir daha hayvan beslememeleri için ilgili kanunun ilgili maddelerince gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını istiyoruz. Bugün bir hayvana zarar veren kimlikler karşılığında ceza olmadığını düşündükleri için bu suçu işlemektedirler Ancak bu çocuklar içlerindeki bastırılmış şiddet duygusunu ileride başka gençlerimiz ve çocuklarımızın üzerinde ortaya çıkartabilirler” dedi.

Yılmaz ayrıca sokak köpeğine işkenceyle ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığına da şikayette bulunduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umut Veren Gelişme Çindeki Yulin Festivalinde Köpek Eti Satışı YasaklandıÖÇ

Umut Veren Gelişme: Çin’deki Yulin Festivali’nde Köpek Eti Satışı Yasaklandı

bitdsamj

Kendisini Kurtaran Bisikletçiyi Öpücüklere Boğan Yavru Kedicik