in

‘Martılar’ güvercinleri besledi

Kırklareli’nde görev yapan bisikletli polis ekipleri ‘Martı Timleri’, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bugünlerde can dostlarını unutmadı ve güvercinleri besledi.

Lüleburgaz’da kurulduğu günden bu yana yaptıkları başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Kırklareli’nin tek bisikletli polis timi olan Martı timleri, COVID-19 salgını günlerinde can dostları unutmadı. Ramazan Bayramı boyunca uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında güvercinlerin aç kalmaması için harekete geçen Martı timleri, Kongre Meydanı’ndaki güvercinleri unutmadı.

Ellerine iki kilo yem alan polisler, Kongre Meydanı’ndaki güvercinleri beslemeye başladı. Martı timlerinin yaptığı beslemede renkli görüntüler ortaya çıkarken, güvercinlerin yemleri bir dakika gibi kısa bir sürede bitirdiği görüldü. Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi ekipleri de can dostları unutmadı. Bayramda tam mesai yapan Temizlik ve Çevre Müdürlüğü’ne bağlı personel, ilçenin dört bir yanındaki sokak hayvanlarını besledi. Beslemelere gerekli izinleri alan gönüllülerin de katıldığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uşak sokak beslemeleri

Özel İzin ve Pişirdikleri Yemeklerle, Yasakta Aç Kalan Sokaktaki Canları Beslediler

sultanbeyli besleme

Sultanbeyli’de 50 Noktada Sokak Hayvanlarının İhtiyaçlarını Karşıladılar