in

Marmaris’te Katil Havuz: Kullanılmayan Havuzda Onlarca Hayvan Can Verdi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, boş bir villanın bahçesindeki havuzda boğularak ölen 1 yavru köpek, 3 kedi ve 4 fare bulundu.

Bir ihbarı değerlendiren Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Beldibi Mahallesi Emecikli Caddesi’deki Erden Sitesi’nde uzun süredir boş duran bir villanın havuzunda ölen hayvanların bulunduğunu belirledi.

villa havuzunda telef olmus hayvanlar bulundu 7207 dhaphoto3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dün akşam üzeri vilaya giden zabıta ekipleri, yarısına kadar su dolu havuzu boşaltıp, 1 yavru köpek, 1’i yetişkin, 3 kedi, 4 fare ölüsü çıkardı. Hayvanların cesetleri, katı atık depolama alanına götürülüp, gömüldü. Tahliye edilen havuzdaki çöpler ise imha edilmek üzere Marmaris Belediyesi Makine-Araç Parkı’na götürüldü.

villa havuzunda telef olmus hayvanlar bulundu 7207 dhaphoto1

Site sakinlerinden Vehbi Gülal, “Bu villa, 10 yılın üzerine bir süredir hayalet ev gibi atıl şekilde duruyor. Sahiplerinin yurt dışında olduğu söylendi. Kimse sahiplerine ulaşamadı. Birkaç defa havuza dolan yağmur sularını kendi imkanlarımızla boşalttık. Burada çok sayıda hayvan öldü. Koku yaptığı için kendimiz çıkararak gömdük. Bugün art arda hayvanların öldüğünü görünce, belediye zabıta ekiplerini aradık” dedi.

villa havuzunda telef olmus hayvanlar bulundu 7207 dhaphoto2

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri ise boş duran villanın sahibini bulmak için çalışma başlattıklarını belirtip, “Kendilerine ulaştığımızda, haklarında kanunun el verdiği maddeler kapsamında ‘tedbirsizlik’ nedeniyle cezai işlem uygulayacağız. Havuz boşaltıldı. Havuz yağmur suyu ile tekrar dolarsa, bizlere bilgi verilmesini istedik. Havuz etrafını şeritle çevirerek çevresinde dolaşılmaması için uyarıda bulunduk” dedi.

villa havuzunda telef olmus hayvanlar bulundu 7207 dhaphoto5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanhaklarievrenselbeyannamesi 1 1

Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi Madde 1

Okyanuslardaki Mikroplastikler Balinaların Hayatını Tehlikeye Atıyoröç

Okyanuslardaki Mikroplastikler Balinaların Hayatını Tehlikeye Atıyor