in ,

Mardin Büyükşehir Belediyesi Tedavilerinin Tamamlanması için Yaralı Hayvanları İstanbul’a Nakletti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaralı halde sokak hayvanları barınağına getirilen ve bir süre tedavileri yapılan at ve eşekleri İstanbul’a gönderdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, kentte sokak hayvanlarının aşı, tedavi ve kısırlaştırma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 15 günce köpek saldırısına uğrayarak arka kısmından yaralanan ve doku kaybından dolayı durumu çok kötü olan eşek Sokak Hayvanları Hastanesine getirildi. Uzman ekipler tarafından gerekli tedavileri yapılan eşek, tedavisinin devam için gönderileceği İstanbul’a hazır hale getirildi.

Mardin Buyuksehir Belediyesi Tedavilerinin Tamamlanmasi icin Yarali Hayvanlari Istanbula Nakletti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tedavilerine İstanbul’da Devam Edilecek

Yine, arka ayak kaval kemiği kırık olarak Midyat ilçesinden getirilen yaralı at, Sokak Hayvanları Hastanesinden tedavi altına alındı. Uzman ekiplerin müdahalesinin ardından, durumu iyileşti. Durumları iyi olan at ve eşek, tedavilerinin devam için Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, İstanbul Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Çiftliğine gönderildi. Hayvanların tedavilerinin diğer aşamalarının burada yapılacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Personeli Sarnictan Kurtardigi Kediye Yuva Oldu

Belediye Personeli Sarnıçtan Kurtardığı Kediye Yuva Oldu

Cevre Kirliligi Leylek Yavrularini Olumle Tehdit Ediyor

Çevre Kirliliği Leylek Yavrularını Ölümle Tehdit Ediyor