in

Maraton Sırasında Bulduğu Yavru Köpek ile Yarışı Bitirip, Sahiplenen Güzel İnsan

Tayland’da katıldığı 30 kilometrelik yarışın henüz 12. kilometresinde karşılaştığı yavru köpeği yarışın sonuna kadar kucağında taşıyıp, sahiplenen koşucu Khemjira Klongsanun bütün dünyanın ilgisini çekti.

Taylanda’da bir maraton sırasında yaşanan olay maratonun önüne geçerken, bütün dünyanın ilgisini çekti. Chombueng Maratonu’na katılan Khemjira Klongsanun, 30 kilometrelik maratonun henüz 12. kilometresindeyken gördüğü sahipsiz yavru bir köpeği kucağına alarak maratonun sonuna kadar onunla birlikte koşması büyük takdir topladı. Bununla da yetinmeyen hayvansever koşucu, maraton sırasında bulduğu yavru köpeği sahiplenerek onunla bir ömür boyunca yaşamaya karar verdi.

yavrukopeklemaraton 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayland’da gerçekleşen maratona katılan Khemjira, koşarken yolunun üzerinde bir yavru köpek farketti. Diğer koşucular yavruyu görmezden gelmişlerdi. Ancak Khemjira, yavru köpeği görünce yardıma ihtiyacı olduğunu farketti ve onu yalnız bırakamayacağını düşündü.

yavrukopeklemaraton 4

Yavaşça köpeğe yaklaştı ve kucağına aldı. Khemjira, diğer yarışmacılardan geriye düşse de yoluna kucağında köpekle devam etti.

yavrukopeklemaraton 7

Khemjira, bu sıcakta hayvanın asfaltın sıcaklığına, aç ve susuzluğa dayanamayacağını biliyordu. Ne yapacağına karar veremediğinden kucağında köpekle koşmaya devam etti.

yavrukopeklemaraton 5

Khemjira bitiş çizgine de yolda bulduğu yavru köpekle girdi.

yavrukopeklemaraton 6

Hepsi bununla da bitmedi. Maratonun ardından Khemjira köpeği sahiplenmeye karar verdi ve bir ömür onunla yaşamak için güzel bir adım attı.

yavrukopeklemaraton 8

Hayvansever koşucunun bu hareketi sosyal medyada binlerce kez paylaşılırken, yarışma da birince gelemesede gönüllerin şampiyona olmuş oldu.

yavrukopeklemaraton 10

Maraton sırasında bulunan yavru köpek şimdi huzurlu ve sıcak yuvasında yeni hayatının keyfini çıkartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tufeklevurulankedi

Karabük’te Tüfekle Vurulmuş Halde Bulunan Kedi Kurtarılamadı

sahibinekapiyiacankedi boko 1

Dışarıda Kalan Sahibine Kapıyı Açan Akıllı Kedi ‘Boko’