in

Marmaris’te Çöpe Atılan Yumurtalardan Onlarca Civciv Çıktı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, çöpe atılan yumurtalardan çok sayıda civciv çıktı.

Dün saat 17.00 sıralarında, Marmaris‘teki İnönü Caddesi’nde, bir vatandaş çöp konteynerlerinden civciv seslerinin geldiğini söyleyerek belediye ekiplerine ihbarda bulundu. Marmaris Belediyesi’ne bağlı zabıta ve temizlik işleri ekipleri, İnönü Caddesi 152 sokak üzerine geldi. Ekipler, adrese geldiklerinde sokaktaki üç çöp konteynerine atılmış çok sayıda yumurta ve yumurtadan çıkan civcivlerle karşılaştı.

marmariste cope atilan yumurtalardan cikan 60 civciv kurtarildi 5708 dhaphoto4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bozuk olduğu düşünsesiyle çöpe atıldığı zannedilen yumurtalar ve yumurtalardan çıkan civcivler çöpten çıkartıldı. Tek tek kontrol edilen yumurtalardan yaklaşık 60 civciv çıkarıldı.

marmariste cope atilan yumurtalardan cikan 60 civciv kurtarildi 5708 dhaphoto1

Belediye ekipleri, durumu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bildirdi. Yumurtalardan çıkartılan civcivler belediye personelinin elbiseleri veya araç içindeki eşyalarla sıcak tutulmaya çalışıldı. Olay yerine gelen Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerde tavuk yetiştiriciliği yapan işletmelerle irtibata girerek kuluçka makinesi talep etti. 20 civciv, Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi‘ne, diğer 40’ı da çeşitli işletmelerin kuluçka makinelerine alındı.

marmariste cope atilan yumurtalardan cikan 60 civciv kurtarildi 5708 dhaphoto3

Ekipler, damgasız yumurtaların kim veya kimler tarafından atıldığını bulmak için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı fakat aranan kişi ya da kişiler bulunamadı.

marmariste cope atilan yumurtalardan cikan 60 civciv kurtarildi 5708 dhaphoto6

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, “Bizlere gelen ihbarı değerlendirdik. Sokağa gittiğimizde çöp kutularından civciv sesi geliyordu. Baktığımızda şok yaşadık. El birliği ile yumurtaları inceleyerek çıkmak üzere ve çıkan olan 60 tane civcivi kurtardık. İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte civcivleri yaşatmak için çalışma yapıyoruz” dedi.

marmariste cope atilan yumurtalardan cikan 60 civciv kurtarildi 5708 dhaphoto5

Marmaris’te Hayvanları Koruma Derneği üyeleri ise yaşanılan olay ile ilgili adli makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını, bunu yapanların bir an önce bulunarak cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Bu olayla Yumurta endüstrisinin acımasız yüzü bir kez daha ortaya çıktı.

Tavuk ve Yumurta Endüstrisinin Gerçek Yüzü

Yorum

Yorum Ekle
  1. Yemezseniz üretmezler. Üretilmezse böyle vahşetler olmaz. Kurtulsalar ne olacak? Kuluçkaya gitmişler. Orada üretilip durur dişiler, erkekler keskin aletin altına atılır ya da çöp poşetlerinde boğularak can verir. Öyle de ölecek böyle de. İnsan midesine giderek ölsün daha iyi tabi değil mi? YAZIK… Veganlığı araştırın bi. http://www.nedenvegan.info ya da http://www.veganoluyorum.com

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

olenkopegiicinhelva 1

Ölen Köpeği Maya İçin Helva Kavurdu

Antalyada Nesli Tehlike Altında Bulunan Vaşak Ölü Bulunduöç

Antalya’da, Nesli Tehlike Altında Bulunan Vaşak Ölü Bulundu