in

Mansur Yavaş “Sokak Hayvanlarının Haklarının Savunucusu Olacağız”

Ankara Büyükşehir Belediyesince, sokak hayvanlarının sorunlarına çözüm üretilmesi amacıyla “1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı” düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sağlık İşleri Daire Başkanlığının ev sahipliğinde hayvanseverler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı çalıştayda, sahipsiz hayvanların sorunları, bakım koşulları ve beslenme sorunları ele alındı.
Çalıştayda, Büyükşehir Belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik aşılama, kısırlaştırma, tedavi süreci, bakım çalışmaları ve beslenme hizmetleri konularında katılımcılara ayrıntılı bilgi verildi.

 Mansur Yavaş Sokak Hayvanlarının Haklarının Savunucusu Olacağız 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çalıştayda yaptığı konuşmada aile bireylerinin sağlığı ve hayat standartları hangi önemdeyse, sokak canlılarının hangi şartlar altında hayatlarını sürdürdüklerinin de aynı öneme sahip olduğunu söyledi.

Ankara’da yaşayan sokak hayvanlarının temel sorunlarını tespit edip, bu sorunların çözümü için verilecek tavsiyeleri dinlemeyi ve çözüm yollarını hayata geçirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Yavaş, şunları kaydetti:
“Daha göreve geldiğimiz ilk hafta Batıkent’te yaşanan katliamın ardından, Türkiye’de ilk kez bir Belediye davaya müdahil olma talebinde bulundu. Ardından bunun kabulü ile yine Türkiye’de ilk kez bir belediye müşteki sıfatıyla davaya çağrıldı. Bunun önemi şudur, bu konuda eğer ki az ceza alan birisi olursa artık Ankara Büyükşehir Belediyesinin itiraz hakkı bulunacak ve sokak canlılarının hakkı hukuken sonuna kadar savunulacaktır. Bu durum bizim bu konuya ne kadar önem verdiğimizi de göstermektedir.”

https://twitter.com/i/status/1145055120331354115

Duyarlı olan tarafların ve hayvan severlerin talepleri doğrultusunda ortak çözüm yolu bulup en iyisini yapmak ve bu sorunu kökten çözmek istediklerini sözlerine ekleyen Yavaş “Bizim yönetim anlayışımızda, aile bireylerimizin sağlıkları ve hayat standartları hangi önemdeyse, sokak canlılarının hangi şartlar altında hayatlarını sürdürdükleri de aynı öneme sahiptir. Ankara’da yaşayan sokak hayvanlarının temel sorunlarını tespit edip, sizlerin bu sorunların çözümü için bizlere tavsiyelerinizi dinlemeyi ve birlikte ulaşacağımız çözüm yollarını hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.

Mansur Yavaş Sokak Hayvanlarının Haklarının Savunucusu Olacağız 2

Çalıştayda elde edilen çözüm uygulamalarını denetleyecek bir İzleme Komitesi kuracaklarını da belirten Yavaş, “Bu komitenin çalışmalarının bizzat tarafımca takip edileceğini de belirtmek isterim. Bundan böyle Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanları politikalarıyla ilgili yol haritasını hep birlikte belirleyecek, sürdürülebilir çözümleri hep beraber hayata geçireceğiz. Yürütme konseyinde veya barınaklarda bu çabalarımızda bizimle beraber olmak isteyen gönüllü arkadaşlarımıza kapımız açık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amazon Mühendisi Eve Ölü Hayvan Getiren Kedisi için Yapay Zekalı Bir Kedi Kapısı Geliştirdiöç

Amazon Mühendisi, Eve Ölü Hayvan Getiren Kedisi için Yapay Zekalı Bir Kedi Kapısı Geliştirdi

Kadıköy Belediye Başkanının Koltuğuna Göz Diken Kedi Sarıkızöç

Kadıköy Belediye Başkanının Koltuğuna Göz Diken Kedi “Sarıkız”