in

Mansur Yavaş, İnci Annenin Çağrısına Kayıtsız Kalmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgut Eryaman’da bir firmaya ait kullanılmayan arazide kendi imkanlarıyla barınak kuran 61 yaşındaki İnci Aksoyoğlu’nun (İnci Anne) çağrısına kayıtsız kalmadı.

Sahipsiz hayvanların beslenme sorunlarını, insan ve hayvan ilişkilerini, bakım ve barınma koşullarını tüm yönleriyle ele alan projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Başkentli hayvanseverlere yardım elini uzatmayı sürdürüyor. Etimesgut Eryaman’da barınak kurarak sokak hayvanlarına bakan 61 yaşındaki İnci Aksoyoğlu (İnci Anne), arazi sahibinin araziyi boşaltmalarını istemesi üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan destek istedi. İnci Anne’nin çağrısına kulak veren Başkan Yavaş, sokak hayvanlarının Keçiören Yakacık’taki yeni yuvalarına taşınması ve her türlü desteğin verilmesi için talimat verdi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliği içinde Eryaman’daki sokak hayvanlarını Keçiören Yakacık’ta bulunan ormanlık alana taşımaya başladı.

3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Barınaksız Kalmıştık

İnci Anne’nin beslediği sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşaması için aşılamadan kısırlaştırmaya, mamadan barınma desteğine kadar imkanlar ölçüsünde her türlü talebi karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, “Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatı doğrultusunda Eryaman bölgesinde 500’e yakın köpeğe ev sahipliği yapan İnci Anne’nin çağrısı üzerine harekete geçtik. Tarım ve Orman Bakanlığı ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bize gösterilen yerin ayarlanmasını ve gerekli tamiratları yaptık. 8 bin 400 metrekarelik yeni araziyi tel örgüyle çevirdik. Köpekleri eski yerlerinden alarak yeni yerlerine taşımaya devam ediyoruz. Eksik kulübeleri de tamamlıyoruz” dedi.
17 yıldır zor şartlarda sokak hayvanlarının bakımını sürdürdüğünü söyleyen İnci Aksoyoğlu ise, “Sokak canlarını hayata döndürmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ne zaman istesem kısırlaştırma işlemini yapıyor, mama desteğinde bulunuyor. Eski arazi bir firmaya aitti ve sahibi bu araziyi sattı. Biz de maalesef barınaksız kaldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş sesimizi duydu ve imdadımıza yetişti. Bize yer tahsis edildi. Mansur Başkan’ın bu hizmeti bizi çok memnun etti. Köpeklerimiz açıkta kalmadı. Ekipler seferber oldular. Emeği geçen herkese hayvanseverler adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Hayvan Hakkı Savunucusunun Feryadı: Yavrularımı Götürecekler

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adiyamanda Bir Kopek Ayaklari Bagli Sekilde Olu Bulund

Adıyaman’da Bir Köpek Ayakları Bağlı Şekilde Ölü Bulundu

Oltu Cayinda Mahsur Kalan Kedi Duyarli Vatandas Tarafindan Kurtarildi

Oltu Çayında Mahsur Kalan Kedi Duyarlı Vatandaş Tarafından Kurtarıldı