in

Mansur Yavaş: Dostlarımıza Zulmedenlerin Hukuk Önünde Hesap Vermesi için Tüm Gücümüzle İrade Koyacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ”Yalnızlığımıza sevgileriyle ortak olan dostlarımıza zulmeden her kim olursa olsun hukuk önünde hesap vermesi için tüm gücümüzle irade koyacağız.”

Ankara’da zehirli etler ile 16 köpeği öldüğü katliam sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, ”Dostlarımıza zulmeden her kim olursa olsun hukuk önünde hesap vermesi için tüm gücümüzle irade koyacağız.” dedi.

mansuryavas hayvanhaklari aciklama

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından bir görsel ile birlikte yaptığı paylaşımında, ”Önce bir insan sonra da bir Müslüman olarak sokak canlıları üzerinden merhamet duygularımızın törpülenmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Yalnızlığımıza sevgileriyle ortak olan dostlarımıza zulmeden her kim olursa olsun hukuk önünde hesap vermesi için tüm gücümüzle irade koyacağız.” dedi.

Screen Shot 2019 04 10 at 22.38.14

Mansur Yavaş, köpeklerin zehirlendiği akşam da bir açıklama yaparak. ”Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir.” demiş ve olayın takipçisi olacağını belirtmişti.

Ankarada Katliama İmza Atan Şahsın Esnaf Olduğu ve Diğer Şahısları Para Karşılığı Tuttuğu İddia Edildiöç

16 Köpeğin Öldürüldüğü katliam

9 Nisan günü meydana gelen olayda, hayvanseverlerin parklarda ve boş arazide yaptırdıkları kulübelerde beslediği sokak köpekleri, çevre sakinleri tarafından can çekişirken bulunmuştu. İhbar üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri bölgeye gelmiş. Yapılan ilk tespitte, zehirlendiği belirlenen köpeklerden 13’ünün öldüğü saptanmıştı. Diğer köpekler ise ekipler tarafından veteriner kliniğine götürülerek tedaviye alınmış, köpeklerden 3’ü daha kurtarılamamıştı. Şu ana kadar 16 köpek hayatını kaybederken, 7 köpeğin ise klinikte tedavisi sürüyor.

Ankara’da 16 Köpeğin Zehirleyerek Öldüren Katillerin Görüntüleri Ortaya Çıktı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ankaradaki kopek katliaminin goruntuleri

Ankara’da 16 Köpeğin Zehirleyerek Öldüren Katillerin Görüntüleri Ortaya Çıktı

kus dovme modeli

Birbirinden Güzel Kuş Dövmeleri