in

Mansur Yavaş: Ankara’daki Katliamın Sanıklarının Ceza Alması İçin Sürecin Takipçisi Olacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Sokak canlılarını zehirleme olayı ile ilgili şüpheliler hakkında açılacak ceza davasına katılma dilekçesi verdik”

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinin Batıkent semtinde 13 sokak köpeğini zehirleyen ve gözaltına alınan 3 katilin mahkeme tarafından serbest bırakılması sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan konuya ilişkin açıklama geldi.
Mansur Yavaştan Sokak Hayvanları Günü Mesajıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, geçtiğimiz günlerde 16 sokak köpeği zehirlenerek öldürülmüştü. 16 sokak köpeğine zehirli tavuk eti vererek sebep olan 3 kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılması büyük tepki çekmişti.
Ankarada Köpek Katliamının Zanlılarının Tutuksuz Yargılanma Kararına Savcılık İtiraz Ettiöç
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Sokak canlılarını zehirleme olayı ile ilgili şüpheliler hakkında açılacak ceza davasına katılma dilekçesi verdik” dedi. Yavaş ayrıca sanıkların ceza alması için sürecin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.
ankarakopekzehirleme
İşte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın o paylaşımı:
“Türkiye’de ilk kez @ankarabbld olarak öncü bir uygulamayla başkentte yaşanan sokak canlılarını zehirleme olayı ile ilgili şüpheliler hakkında açılacak ceza davasına katılma dilekçesi verdik. Sanıkların ceza alması için sürecin takipçisi olacağız.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

mansur yavas ss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ankara kopek katliami

Ankara’da Bir Köpek Katliamı Daha… Yeter Artık!

muratozdemir papagan

Papağanı İşkenceyle Öldüren Murat Özdemir’e ‘Mala Zarar Vermekten’ Para Cezası