in

Manisa’da Havalar Soğurken Sokak Hayvanları Unutulmadı

Manisa’da Spil Dağı Milli Parkı’na giden yola terk edilen sokak hayvanlarına sahip çıktılar.

manisa1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Manisa’daki Spil Dağı Milli Parkı’na giden yola terk edilen sokak hayvanları unutulmadı. Manisa Telsiz Radyo Amatörleri Arama Kurtarma Derneği (MAT) üyesi gönüllüler 100 kiloluk mama ve ekmekleri terk edilmiş sokak hayvanları için dağa bıraktı.

manisa2

Manisa’da birçok kişinin sahiplendiği ancak daha sonrasında Spil Dağı Milli Parkı‘na giden yola terk ettiği sokak hayvanları kışın zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Dağda yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için gönüllüler seferber oldu. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği üyesi yaklaşık 20 gönüllü, petshop’tan aldıkları mamaları hayvanlar için dağa götürdü. Arama kurtarma ekibi üyesi gönüllülere Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa Şube Müdürü Uğur Bayil ve Spil Dağı Şube Müdürü Mustafa Kandırmış da de eşlik etti. Spil Dağı’na çıkan gönüllüler yanlarında getirdikleri mama ve ekmeklerle hayvanları besledi.

manisa3

Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa Şube Müdürü Uğur Bayil, hayvanların da yaşama hakkı olduğunu belirterek, “Her canlının yaşama hakkı vardır. Sokak hayvanlarının ilgiye sevgiye, barınma yerlerine ihtiyaç var. Bu hayvanlar yaşamak zorunda. Bulunduğu ortamda yaşatılması gerekiyor. Barınağa tıkılıp bekletilmesi doğru değil. Bugün 100 kilo civarında mama ve ekmekle besliyoruz. Eğer bu hayvanları sahiplenmek isteyenler olursa belediyelere başvurabilirler” dedi.

manisa-on

Spil Dağı Şube Müdürü Mustafa Kandırmış ise kış aylarında Spil Dağı’ndaki yaban hayvanları için sürekli olarak yemleme çalışması yapılacağını söyledi.

MAT gönüllüsü Hamdi Öklü, projenin sürekli olarak devam edeceğini belirerek, “Spil Dağı’na kamp etkinliği için geldiğimizde yol kenarında açlıktan bitkin düşmüş hayvanları gördüğümüzde hayvanları beslemeye karar verdik. Arkadaşlarımız ve dostlarımız mama yardımında bulundu. Haftanın belirli günleri Spil Dağı’nda belirlediğimiz noktalara mamaları dağıtacağız. Sürekli olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yardımseverlerin mama yardımını da bekliyoruz. Spil Dağı’nı ziyaret eden kişiler de yanlarında bu hayvanlar için bir şeyler getirirlerse çok seviniriz” diye konuştu.

Kaynak: Birgün

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Harikası Hayvan Figürlü 10 Yüzük

Antalyalı Hayvansever Çift Çöplükte Yaşayan Köpeklere Bakıyor