in

Manavgat’ta yabani inek ve 8 aylık yavrusu katledildi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yabani inek ve 8 aylık yavrusunu tüfekle vurarak öldürüp, daha sonra kesmeye başlayan caniler, köylüleri görünce olay yerinden kaçtı.


Manavgat’ın Yaylaalan Mahallesi’nde dün akşam bir yabani inek ve 8 aylık yavrusu vicdansız insanlar tarafından tüfekle öldürüldü. Şüpheliler hayvanların etini parçalamaya başladığı sırada mahalle sakinlerinin bölgeye geldiğini görünce hızla olay yerinden uzaklaştı.

Silah sesleri üzerine Kızılalan mevkiine gelen Mahalle Muhtarı Nuri Köseloğlu ve mahalle sakinleri, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Mahalle muhtarının ihbarı üzerine olay yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Sarılar Jandarma Karakolu, olay yeri inceleme, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve Manavgat Belediyesi ekipleri sevk edildi.

Manavgat’ta yabani inek ve 8 aylık yavrusu katledildi

Yapılan incelemelerde ineğin mahalle kırsalında sürü halinde gezen yabani inek olduğu, ineğe 3, yavrusuna 1 domuz kurşunu isabet ettiği belirlendi. Katledilen hayvanlar, gerekli incelemelerin ardından kazılan çukura defnedildi.

Hayvan hakları grupları rodeoda işkence aletlerinin yasaklanması için çağrıda bulunuyor

Şili’de binlerce ölü balık sahile vurdu