in ,

Manavgat’ta Bir Gün Önce Ölen Caretta Üzüntüden, Bir Gün Sonra Hayata Tutunan Caretta ise Sevinçten Ağlattı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 2 gün önce misina ve poşet yuttuğu için ölen 50 yaşındaki caretta caretta’nın ardından gözyaşı döken DEKAFOK Başkanı Seher Akyol, bu kez boğazına kaçan olta sebebiyle suretiyle yaralanan caretta caretta’yı kurtarmanın mutluluğuyla gözyaşı döktü.

Balıkçılar tarafından bulunarak sahile çıkarılan caretta caretta,  Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Başkanı Seher Akyol tarafından getirildiği sahra hastanesindeki tedavisinin ardından denize bırakılırken, Akyol gözyaşlarına hakim olamadı. Manavgat Boğaz mevkiinde balıkçılar denizde buldukları yaralı caretta caretta’nın ağzındaki oltayı çıkarırken caretta caretta’yı Seher Akyol’a teslim etti. İşte birer gün arayla,kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşmüş ve bu nedenle de düşük bilinç düzleminde yaşayan insanın doğaya bıraktığı atıklar sonucu, biri hayatını kabeden ve diğeri de hayata tutunan iki caretta carettanın, sağlıklı insanlara yaşattıkları;

1# DEKAFOK Başkanı Seher Akyol’un 2 gün önce denizden çıkardığı caretta caretta, boğazındaki misina ve poşet yüzünden ölünce büyük üzüntü yaşamış ve gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2# Bu kez ise caretta carettayı kurtarmanın mutluluğuyla gözyaşı döktü.

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 3

3# Manavgat Boğaz mevkiinde balıkçılar denizde buldukları yaralı caretta caretta’nın ağzındaki oltayı çıkarırken caretta caretta’yı DEKAFOK Başkanı Seher Akyol’a teslim etti.

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 4

4# Akyol caretta Carettayı ATV’sinin önündeki kasaya koyarak tedavi için Cumhuriyet Meydan’ında yangından zarar gören hayvanların tedavilerinin yapıldığı sahra hastanesine getirdi. 

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 5

5# Burada yapılan kontrollerde ağzında başka bir cisme rastlanılmayan caretta caretta iğneyle suretiyle tedavi edilirken, kabuğuna yapışan deniz kabukları da operasyonla çıkarıldı. Sağlığına kavuşan caretta caretta, Akyol tarafından Boğaz mevkiine götürülerek yuvası olan denize bırakıldı.

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 6

6# Manavgat’ta toplumun büyük kesiminin carettalar konusunda duyarlı bir hale geldiğini belirten Akyol “Bu carettayı balıkçı arkadaşlarımız sayesinde yaşama döndürdük. Sahra hastanesindeki arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Dün ölümüyle bizi ağlatan carettaydı, bugünde sevinçten ağlatan yine caretta oldu. Çok mutluyum” dedi.

Bir Gun Once Olen Caretta Icin Uzuntuden Bir Gun Sonra Hayata Tutunan Caretta Icin Sevincten Agladi 6 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kirpi 2

Onların Dugusal Hayvanı, Eve Sadece Akşamdan Akşama Yemek İçin Gelen Kirpiler

Kopeklerde Kavga Sonucu Olusan Yaralanmalara Ilk 6 Saatte Mudahale Edilmesi Onemli 1 3

Köpeklerde Kavga Sonucu Oluşan Yaralanmalara İlk 6 Saatte Müdahale Edilmesi Önemli !