in ,

Manavgat Yangının Ortasında Doğan Mucize Oğlak

Manavgat’taki orman yangında evi, ahırı, otomobili yanan ve hayvanlarından bir kısmı ölen Sercan Bayat’ın ve hayvanlarının çaresizliği, doğumu yaklaşan bir ineğinin ve buzağısnın öldüğünü söylemesi yürekleri dağlarken, yangının ortasında doğan mucize diye gösterdiği küçük oğlak tüm Türkiye’yi sevince boğdu.

Hayvanlarını tek başına kurtaran Sercan Bayat, yaşananları anlatmak ve geride kalan hayvanlarına yardım istemek için çektiği videosunda yangının ortasında doğan mucize diye yeni doğmuş oğlağı gösterdi. O an izleyen herkes Bayat’la aynı sevinci yaşadı. O oğlak yaşanan onca felaketin en güzel tesellisi oldu. O videoda yeni bir yangının geldiğini bu yangında gelirse “biz nereye kaçacağız” diye soran Bayat, “Benim geride kalan hayvanlarım bunlar. Ben bunları nasıl kurtaracağım. Birisi yem getirsin. Bir damla samanımız kalmadı. İyi ki de burada kalmışım. Hayvanlarımı kurtarabildim. Yangının içerisinde oğlağım doğdu. İneğim öldükten sonra karnında bulunan buzağıyı atmış. Dünkü yangın yukarıdan geldi. Sağ çıktık. Evler hiçbir şey umurumda değil. Benim canlarım gidiyor. Bir damla su istiyorum hayvanlarıma. İneklerimi ateşin içerisinden çıkardım” diye yaşadıklarını anlattı.

Yanginin Ortasinda Dogan Mucize Yavru Oglak e1627657483637

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yangında evi, ahırı, otomobili yanan, hayvanlarının bir kısmı yangında ölen Sercan Bayat, tahliye edildikten kısa bir süre sonra hayatta kalan hayvanlarının yanına geri döndüğünde bu videoyu çekmiş. Evin önünde, alevlerin arasında birkaç saat önce doğmuş küçük oğlağı gördüğünde, onun 6-7 metre yüksekliğindeki alevlerin ve dumanın ortasında hayatta kalmış olmasına inanamamış.

Her yerin duman altında olduğu yangının orta yerinde doğan bir mucizeydi bu oğlak. Onca felaketin içinde umudun göz kırpması gibiydi o… O küçük oğlak, yangınla birlikte yanıp kül olan umudumuzu ve sevincimizi geri getiren mucizeydi. Çok hoşgeldin Mucize oğlak…. Sercan Bayat, Mucize adını verdiği oğlağı yanndan ayırmıyor ve hep birlikte yaşayacaklarını söylüyor.

İşte yangın Anında Doğan Mucize Oğlak:

Antalya’nın Manavgat ilçesinde önceki gün öğle saatlerinde çıkan orman yangını farklı alanlarda etkili olmaya devam ediyor. Yangına havadan uçak ve helikopterler, karadan da bini geçkin orman işçisi yüzlerce iş makinesi ile arazöz müdahale ediyor. Yangın alanında yaşanan acı tablo ise vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadikoy Belediyesinden Manavgat ve Marmarise Veteriner Hekim Destegi 1 ajanimo

Kadıköy Belediyesi’nden Manavgat ve Marmaris’e Veteriner Hekim Desteği

KISAMER Sokak Hayvanlari Icin 7 24 Mesai Yapiyor 2

Seyfettin Aslan: “Ankara Belediyesi Sokaktaki Evsiz Hayvanları Önceliyor,7/24 Çalışıyor”