in ,

Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki Hayvanlar Tahliye Edilmeye Başlandı

Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki yaklaşık 400 hayvan, hayvanların dumanda zehirlenmemesi için tedbir amaçlı olarak boşaltılıyor. Bakımevindeki hayvanların tahliyeleri STKlar ve belediyelerin işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi, durdurulamayan yangın sebebi ile tedbir amaçlı boşaltılıyor. Takribi 400 hayvanın bulunduğu Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’nin çevresinde yangın yok.Yangın bölgeye ulaşmış değil, ancak yoğun duman var. Yangın Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’nin 5-6 km yakınına uzandığı için, hayvanların dumanda zehirlenmemesi için tedbir amaçlı olarak boşaltılıyor. Antalya’da STK ve gönüllüler, kurumlarla iletişim ve işbirliğinde süreci yönetiyorlar. Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki hayvanlar, Aksu, Konyaaltı, M.Paşa,Alanya ve Kemer belediyelerine nakil ediliyor. Belediyeler ile iş birliği içerisinde hayvanlar diğer bakımevlerine taşınıyor. Ampute ve yaşlı olan, tedavisi devam eden hayvanların olası bir yangında mağduriyet yaşamamaları için öncelikli olarak onların tahliye işlemleri gerçekleştirildi.

Manavgat barinagindan tedbir amacli tahlsye 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya Hayvan Haklar Dayanışma adına konuşan Şebnem Ebiç, bakımevindeki 400 hayvandan 170 köpek ve, 50 kedinin Aksu, Konyaaltı, M.Paşa,Alanya ve Kemer belediyelerine nakil edildiğini ifade ederek, “hayvanların tamamı tahliye edilene kadar buradayız” dedi. Şebnem Ebiç, yasaklı ırkların da bakım evi olan ilçelere gönderilmesinin organize edildiğini söylüyor. Ancak Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Avukat Alev Ersan, diğer barınakarda yer olmadıpı için yasaklı ırkların tahliyesinin yapılmadığını DKMP’ye bu hayvanların sahiplerine teslim edilmesi önerisini sunduklarını ancak reddedildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adanada Son 6 Ayda Hayvana Eziyetten 11 Kisiye Para Cezasi 47 Kopege Yasaklisin Denilip Hapis Cezasi Verildi

Adana’da Son 6 Ayda Hayvana Eziyetten 11 Kişiye Para , 47 Köpeğe ‘Yasaklısın’ Denilip Hapis Cezası Verildi!

tvhb manavgatin sahipli sahipsiz ve yaban hayvanlarai icin goreve hazir e1627585843854

TVHB, Yangın Mağduru Sahipli, Sahipsiz ve Yaban Hayvanları İçin Müdahale Ekibi Oluşturdu