in

Mamak Belediyesi’nden ‘Satın Alma Sahiplen, Aşıları Belediyeden’ Kampanyası

Sahipsiz sokak hayvanlarını rehabilitasyon merkezine alarak tedavi eden Mamak Belediyesi buradan sahiplendirdiği hayvanların yıl içerisinde gerekli olan aşılarını da artık ücretsiz olarak yapacak.

asikopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara’da, Mamak Belediyesi’nin barınağından sahiplendirilen hayvanlara verilecek özel karne ile hayvanseverler aşı zamanı gelen dostlarını Mamak Belediyesi Veteriner Kliniği‘ne getirerek bu hizmetten yararlanabilecek.

asikopek2

Barınağa geldikten sonra hayvanların yeniden sokağa dönmesini istemediklerini söyleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği sokak hayvanlarına yönelik tedavi, bakım, kısırlaştırma gibi birçok hizmeti gerçekleştiriyoruz. Barınağımıza getirilerek tedavi edilen hayvanların da yeniden başıboş bir şekilde sokağa dönmesini istemiyoruz. Dolayısıyla yaklaşık 3 senedir devam eden sahiplendirme kampanyamıza ek olarak bir de ücretsiz aşı kampanyası başlatıyoruz” dedi.

Kampanya çerçevesinde sahiplenilen hayvanların kuduz ve karma aşıları 20 Haziran Pazartesi tarihi itibariyle yapılmaya başlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vankedi 4

Görevimiz Takip: ‘Van Kedisi’

yilan1

Bayramiç’te ‘Yılan Gibi’ Dans Eden Yılanlar