in

Mamak Belediyesi’nden Köpeklere Özel Park

Mamak Belediyesi tarafından Kartaltepe Parkı içerisinde yer alan 450 metrekarelik alanda yalnızca köpeklere ait bir park hizmete açıldı.

Köpek Parkı sayesinde parklarda, yeşil alanlarda köpeklerini serbestçe dolaştırmakta zorlanan vatandaşların artık bu alanda sevimli dostlarıyla tasmasız oynayabiliyor. Bu parkların sayısını artacağının müjdesini veren Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ”Köpek besleyen vatandaşlarımızın hem kendilerinin hem de can dostlarının birlikte keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan oldu. Evcil dostlarımız burada tasmasız rahatça enerjilerini atabilecek. Sahipleriyle ve diğer evcil köpeklerle oyun oynayabilecek. Artık güzel Mamak’ı temalı parklarla da buluşturuyoruz. Mamak’ta ilk adımını attığımız bu alanların sayısını inşallah arttıracağız. Can dostlarımız için kurduğumuz bu parkta ilerleyen süreçte çeşitli aktiviteler de düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.
Köpeklerin oyun oynayabilmesinin yanı sıra eğitimi açısından da profesyonelce tasarlanmış parka yalnızca Mamak’tan değil, çevre ilçelerden de vatandaşlar köpeklerini getiriyor. Köpeklerini rahatça gezdirebilmek ve eğitmek için Çankaya’dan Mamak’a geldiğini belirten hayvansever Burcay Ilgaş, “Daha önce köpekleri gezdirirken çocuklar kaçıyor, köpeklerim tepki veriyor, anne ve babalar korkuyordu. Çankaya’dan Mamak’a geliyorum bu park için. Bu park açılınca rahatladık. En azından buraya köpeklerden korkan çocuklar girmemeye başladı. Sayılarının artmasını temenni ediyorum. Mamak Belediye Başkanımıza da ince düşüncesinden dolayı tüm hayvanseverler adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AW212038 04

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Genelde parklarda, yeşil alanlarda köpeklerini serbestçe dolaştırmakta zorlanan vatandaşlar artık bu alanda sevimli dostlarıyla tasmasız oynayabilecek. Çocuklar da ebeveynlerinin kontrolünde parkta köpeklerle zaman geçirebilecek. Köpeklerin egzersiz ihtiyaçlarını karşılamasına imkan sağlayan parkurlara sahip parkta can dostlar için tüm detaylar düşünüldü. Özel olarak tel örgülerle ayrılan parkın üniteleri arasında köpek eğitim tüneli, yüksek atlama, engelli atlama, köpek eğitim tahterevallisi, engelli yürüyüş köprüsü, dairesel atlama, üçgen yürüyüş parkuru bulunuyor.

AW212038 02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Ortasinda Kopeklerini Sopayla Doven Kadin Dehsete Dusurdu

Köpeklerini Sopayla Acımasızca Dövmüştü… ‘Mal’a Zarar Vermekten Ceza Kesildi

Arac Altina Sikisan Kopegi Kurtarmak icin Vatandaslar Seferber Oldu

Araç Altına Sıkışan Köpeği Kurtarmak için Vatandaşlar Seferber Oldu