in

Mama Karşılığı İngilizce Öğretiyor

Eskişehir’de özel bir şirkette çalışan 28 yaşındaki Zeynep Burcu Tekin, sokak hayvanlarına yardım etmek için mama karşılığında özel ders veriyor.

eskişehirders-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tekin, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olduğunu ve üniversite yıllarından beri hayvan hakları konusunda çeşitli kuruluşlarda görev yaptığını söyledi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) bir şirkette 6 yıldır çalıştığını belirten Tekin, OSB’de çok sayıda sokak hayvanı bulunduğunu ve onlar için bir şeyler yapmak istediğini anlattı.

İngilizce konusunda kendisini geliştirdiğini ve çok sık yurt dışı görevlerine gittiğini anlatan Tekin, “İngilizceyi bilmem sebebiyle iş hayatımda da hep dış ticaret görevinde bulundum. Sanayi bölgesinde çok fazla sokak hayvanı olduğunu fark ettim. Orada önceden sahiplenilen ve sonra terk edilen cins hayvanlar da var. Daha sonra bu hayvanları kendi çapımda beslemeye başladım. Onlara mama, kemik, ekmek ve yemek artığı gibi şeyler götürdüm” diye konuştu.

Zamanla beslediği hayvan sayısının arttığını aktaran Tekin, bu alanda daha aktif olarak çalışmak istediğini dile getirdi.

“Sokak Hayvanları için Ne Yapabilirim?”

Tekin, Sokak hayvanları için ne yapabilirim?” diye düşünürken aklına farklı bir fikir geldiğini belirterek, şöyle konuştu:
“İngilizceyi çok iyi konuştuğum için özel ders vermeyi ancak karşılında da para yerine sokak hayvanları için yiyecek almayı planladım. Bunu da sosyal medya üzerinden paylaştım. Arkadaşlarım da bu paylaşımımı kendi sosyal medya hesaplarından paylaştılar. Kısa sürede duyuldu ve şimdi derslere başladım. Her yaşa her seviyeye İngilizce dersi veriyorum. Onun karşılığında da sokak hayvanları için mama alıyorum. Şu an için gidişat güzel. Umarım daha geniş kitleye duyururum ve bu konuda etkin olurum. Her şey sokak hayvanlarındaki canlar için. Buradaki amacım sokak hayvanları için bir farkındalık ve bilinç oluşturmak. 10 yaşında da 50 yaşında da beni arayan kişiler oldu. Umarım diğer arkadaşlarımda da böyle bir yetenek varsa onlara da örnek olur bu davranışımız. Belki ileride daha büyük projeler yaparım.”

“Aileler Çocuklarına Hayvan Sevgisini Öğretmeli”

Zeynep Burcu Tekin, özel ders için çok sayıda talep olduğunu ve birçok kişiye ders verdiğini söyledi. Hayvan sevgisinin anne ve babasından kaynaklandığını söyleyen Tekin, “Ailelerin çocuklarına vatan millet sevgisinden sonra öğreteceği ilk şey bence hayvan sevgisi. Çünkü sokakta yaşamaya çalışan çok sayıda hayvan var ve bunların çoğu aç susuz ve şiddete de maruz kalabiliyorlar. Derse gelen öğrenciler burada memnun kalıyorlar. Sokak hayvanları için açtığım özel ders kursu için çok başvuru oldu. Mesela ilanımı paylaştıktan bir gün sonra onlarca dönüş aldım” diye konuştu.

Tekin’den özel ders alan Ceren Aytüre (15) ise İngilizce dersinin verimli geçtiğini, sokak hayvanlarına bu yolla katkı sağladığı için de mutlu olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi beşiktaş ajanimo

Maçtan Çok Sahaya Giren Kedi Konuşuldu

thepinkpanther1

Sofistike, Kurnaz ve Yaramaz bir Fenomen: Pembe Panter