in

Maltepe’de Köpek Kulübesini Fırlatırken Videoya Çekilen Şahıstan Açıklama

Maltepe’de geçtiğimiz hafta çekilen bir video görüntüsünde bir adamın bir köpek kulübesini yere fırlattığı görülüyordu. Videodaki şahıs konuyla ilgili açıklama yaptı.

18 Mart tarihinde çekildiği belirtilen video görüntüsünde, bir şahsın belediye tarafından konulan kulübeyi yerden yere vurduğu görülmüş. Kulübeye parçalayan şahsın, kendisini videoya alan hayvan hakkı savunularına belalar okuyup, kulübenin bulunduğu arazinin yanındaki evde oturduğu ve köpekleri istemediği belirtilmişti.

Bu olayların medyaya yansıması sonrası büyük tepki çeken Muharrem Pıçak, bir açıklama yaparak kendisi savundu.

Pıçak yaptığı açıklamada, Yaklaşık 4 ay önce bu iftiraları atan, halkı bana karşı kışkırtmaya, beni köpek düşmanı olarak lanse edip, açık bir hedef haline getirmeye çalışan komşum olan hanımefendinin, beş adet kulübeyi belediyeden isteyerek, benim bahçemin önüne koyması ve 7-8 sokak köpeğini beslemesiyle başlamıştır. Kendisine, tüm o sokak ve çevresinde oturan mahalle sakinleri olarak, yaptığı şeyin çok güzel olduğunu, hepimizin köpekleri sevdiğini ancak bu kadar fazla sayıda köpeğin birarada bulunmasıyla hem aralarındaki köpeklerden bir kısmını ısırıp zarar verdiklerini, hem de mahalle sakinlerini ısırdıklarını, gece gündüz fark etmeden 7-8 köpeğin birlikte insanların üzerine koşup çevrelerini sararak korku dolu anlar yaşamalarına sebebiyet verdiğini güzel bir dille dile getirdik. Kendisinin köpekleri beslemeye ve barındırmaya, 50 metre ileride olan parkta yapabileceğini, hatta bizimde onları parkta besleyerek, hanımefendiye yardım edeceğimizi söyledik. Tüm mahalle halkının, balkondan sokaktaki insanlara bağırma, kavga etme alışkanlığından tanıdığı, mahalle sakinlerinin kendisinden deyim yerindeyse ‘illallah’ ettiği bu hanımefendi, bu süreç içinde inatla barınağı kendi apartmanın önüne koymak ya da parka götürmek yerine köpekleri burada beslemeye devam etmiştir. Her türlü kışkırtmayı ve her türlü hakareti oturduğu apartmanın balkonundan gerçekleştiren hanımefendi, benim de hiç yapmak istemediğim, bir anlık sinirle bulunduğum, kışkırtılmaya karşı koyamadığım maksadını aşan ‘köpek kulübelerinin yerinin değiştirilmesi’ durumuna sürüklemiştir. Kamu malı olan kulübelere zarar vermenin yanında, yaptığım davranışı bende kendime yakıştıramadığımdan, tüm kamuoyu önünde özürlerimi sunmak isterim.

Bunun yanında haber ve internet sitelerinde yer alan ‘’göz altına alındı ancak hala dışarıda dolaşıyor’ temalı yazılara karşı şu cevabı vermek isterim: Göz altına alınmadım, söz konusu hanımefendiyle birlikte emniyete ifade verildi. Bunun dışında şahsıma da, kamu malına zarar verdiğim için ceza kesildi. Bu haber sitesi için ve hanımefendinin ve yanlış yönlendirdiği çevresinin tüm sosyal mecralarda ve yanlı haber yapan ana haber bülteleri ve internet sitelerinin, benim hakkımda söylediği ‘’köpekleri yok edecek, diğer köpekleri de yok etti, köpekleri dövdü’’ şeklindeki iftiralarına karşı her türlü yasal hakkımı kullanacağımı belirtirim. Alenen, halkı bana karşı doldurmaya, 9 yıldır kendi evimde beslediğim ve canımdan çok sevdiğim köpeğime rağmen, beni ‘köpek düşmanı’ gibi göstermeye çalışmasına, beni açık bir hedef haline getirirerek bu iftiralarından, yalan ve yanlış sözlerinden dolayı başıma herhangi bir saldırı geldiğinde bunun hesabını verebileceğini ummaktayım.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedisi victor ile oy kullandi

Kedisi ‘Victor’ ile Oy Kullanmaya Geldi

Hindistanın Dev Kuyruklu Renkli Sincaplarıöç

Hindistan’ın Dev Kuyruklu, Renkli Sincapları