in

Malezya’da 9 Milyon Dolar Değerinde 2.8 Ton Afrika Pangolin Parçası Yakıldı

Malezya, Afrika’dan yasadışı yaban hayvan trafiğini engellemek için yaklaşık 9 milyon dolara satılacak olan Afrika pangolinleri parçalarına el koydu ve yaktı.

Malezyada 9 Milyon Dolar Değerinde 2.8 Ton Afrika Pangolin Parçası Yakıldı öç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Malezya, Afrika’dan yasadışı yaban hayvan trafiğini engellemek için yaklaşık 9 milyon dolara satılacak olan Afrika pangolinleri parçalarına el koydu ve yaktı. Tehlike altındaki pangolinlerden her yıl binlercesi kaçakçıların kurbanı oluyor ve vücut parçaları için öldürülüyor.

Malezya kendi sınırlarında uzun süredir benzeri mücadeleler yürütüyor. Karınca yiyen memeli türleri geleneksel Çin tıbbında son derece değerli kabul ediliyor ve kaçak ticaretleri yapılıyor.

Yaban Hayatı ve Milli Parklar Dairesi Genel Müdürü Abdul Kadir Ebu Haşim, AFP’ye verdiği demeçte, “Bu operasyon kesinlikle kaçakçılık yapan sendikalara büyük bir darbe oldu” dedi.

Abdul Kadir’in tahminine göre, 2,8 tonluk madde elde etmek için yaklaşık 3 bin pangolin öldürüldü.

Yetkililer, hayvan parçalarının Gana ve Kamerun’dan üç farklı kargo ile gönderildiği bilgisine ulaştı ancak gönderici adreslerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Genellikle Çin ve Vietnam’a satılan pangolinlerden büyük karlar elde ediliyor. Bu hayvandan elde edilen ilaçların kan dolaşımı ve süt salgılanmasında kullanıldığı belirtiliyor.

Kaynak: Euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

otobusebinenkopek

Otobüse Binen Köpek Şoför Koltuğuna Oturdu

Bakanlık Ağaçları Kesip Hayvanları Yakalayacak öç

Bakanlık, Ağaçları Kesip Hayvanları Yakalayacak