in

Malatya’da Yaralı Köpeğe Yardım Eden Gençleri Belediye Örnek Gösterdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sokakta gördükleri yaralı bir köpeği, veterinerde tedavi ettirerek örnek bir davranış sergileyen iki üniversite öğrencisini ödüllendirdi.

İnönü Üniversitesi’nde okuyan Esra Kılıç, otobüsle sınava giderken, yolda yaralı yatan bir köpek gördü. Sınava geç kalacağı için otobüste inemeyince, Matematik Bölümü’nde okuyan arkadaşı Akife Akkuş’a durumu telefonla haber verdi. Kısa süre içerisinde tarif edilen yere gelen Akife Akkuş, yaralı köpeği montuna sararak, veterinere götürdü. Yaralı köpeği veterinerde ameliyat ettiren iki üniversiteli arkadaş, veterinerden çıkan faturayı ödeyebilmek için arayışlara girdi.

malatyaörnek-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir vesile ile konuyu duyan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, örnek bir insani davranış sergileyen bu iki öğrenciyi makamında ağırladı. Öğrencilerin hasret kalınan örnek bir davranış sergilediğini belirten Çakır, her iki öğrenciyi de tebrik etti. Çakır, “Otobüsten giderken, yaralı köpeği görüp, onu kucağınızda veterinere götürerek tedavi ettirmeniz, gerçekten örnek bir davranış. Maalesef toplumumuzda son günlerde bu davranışların tam tersi şeyleri görüyoruz, yaşıyoruz. Bu örnek davranışınızdan dolayı sizlerle tanışmak istedim. Küçük de olsa ödüllendirmek istedik. Bu güzel davranışınızdan dolayı her ikinizi de tebrik ediyorum. Çok insani bir davranış. Herkes sözde konuşur ama uygulamada çok az görüyoruz. Arkadaşlarım böyle bir davranış sergilediğinizi ifade edince, gerçekten mutlu oldum. Yaralı köpeği elbisenize, montunuza sararak götürmeniz daha da bir anlam ifade ediyor” diye konuştu. Çakır örnek bir davranış sergileyen her iki öğrenciye çeşitli hediyeler verdi.

Üniversite öğrencilere Esra Kılıç ile Akife Akkuş ise herkesin yapması gereken bir hareketi yaptıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sokak hayvanlari one cikan 1

Sokak Hayvanları ile ilgili Doğru Bilinen Yanlışlar

İran Yaban Hayvanlarının Kullanıldığı Sirkleri Yasakladı Ajanimo 3 1

İran, Yaban Hayvanlarının Kullanıldığı Sirkleri Yasakladı