in

‘Mal’ Olarak Gördükleri 4 Aylık Köpeği Haczettiler!

İstanbul’da akıl almaz bir olay yaşandı. Bir kişinin borçları yüzünden hacze gelen memurlar, o sırada işyerinde bulunan 4 aylık köpeği de haczetti. Haczedilen “Duman”, yediemin olarak atanan sahibine verildi. Köpeğin sahibi, şimdi kararın iptali için hukuki süreç başlatacak

İstanbul’da bir kişinin 100 bin liralık borcu nedeniyle işyerine haciz memurları geldi. Memurlar, iş yerinde bulunan masa, sandalye ve buzdolabına değer biçerek kayıt altına aldı. Ardından ise iş yeri sahibinin 4 aylık köpeği Duman’a da haciz işlemi uygulandı. Köpek, yediemin olarak atanan sahibinde bırakıldı. Ancak eğer borç ödenmezse satılıp elde edilen gelir alacaklılara verilecek.

kopegihaczettiler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İşyeri sahibinin avukatı Cihan Cem Sakarya, “Memurlar geldiklerinde iş yerinin birçok şeyini haczettiler. Bununla ilgili bir sıkıntı yok. Ancak sonra köpeği de haczettiler. Biz haczedemeyeceklerini ve yasaya aykırı olduğunu söyledik. Ama yine de haczettiler. Yediemin olarak da bizim müvekkilimize verildi. Kanunlara göre şu an bu köpek buradan kaçtığı zaman biz suç işlemiş oluyoruz. Haciz işleminin iptali için mahkemeye başvuracağız” dedi. Sakarya, hukuk mücadelesini kaybetseler de Duman’ın kendisinde kalacağını belirterek “Cezai işlemleri ben üstleneceğim ve bu cezaya katlanacağım. Onu vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

kopek haczedildi 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kaputa vuröç

Burhan Öçal’dan Hayat Kurtaran Ritim “Kaputa Vur”

Maraş’ta 100 Yıl Sonra Görülen Yaban Keçisi Avcılar Tarafından Öldürüldüöç

Maraş’ta 100 Yıl Sonra Görülen Yaban Keçisi Avcılar Tarafından Öldürüldü