in ,

Makam ve Mevki Sahibi Hayvan Dostlarımız

Bulundukları her ortama sevgi getiren dostlarımızın bazıları bununla yetinmeyip kendilerine meslek edinmişler. Bizler de kendilerine görev edinen 10 kariyer sahibi dostumuzu bu içerikte derledik.

1-ŞERO

Şero, çoğumuzun  tanıdığı bir isim aslında. O Türkiye’nin ilk sosyal demokrat kedisi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez binasının inşasından beri orada yaşıyor. Şero’nun kendisine ait bir twitter hesabı bile var. Parti yönetimi tarafından, seçim zamanlarında arkadaşı şeri ile trafoları korumakla görevlendirildiğini biliyoruz.

sero

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2-LARRY

Laryy ile İngiltere Başbakanlık konutunun yolları, Larry’nin konuta gizlice girmeye çalışan bir fareyi tutup yakalamasıyla kesişti. Larry konukları karşılıyor, güvenliği denetliyor, antikaların uyumaya elverişliliğini test ediyor. Günlük sorumlulukları arasında evdeki fare işgaline son vermek de bulunuyor. İngiltere’de 1980’li yılların efsanevi başbakanı Margareth Thetcher’dan beri başbakanlıkta bir kedi “istihdam” ediliyor. Thatcher, kedisi Humphrey için yıllık 100 sterlin maaş bile bağlamıştı.

larry-o-c

3-PALMERSTON

Palmerston, ülkenin önde gelen diplomatları ve bakanlarıyla birlikte Whitehall’da yaşıyor. Palmerston, Diplomatik Hizmetler’in en yeni üyesi. Dışişleri Bakanlığı’nın Avcı Kedi Şefi olarak, King Charles Sokağı’ndaki bakanlık binasında, fare sayısının düşürülmesi için mücadele ekibine yardımcı olauyor

palmerston

4-FELIX

Batı Yorkshire’ın küçük bir semtinde yer alan Huddersfield tren istasyonunda 2 buçuk aylıkken çalışmaya başlayan Felix‘in beş yıldır burada gerçek bir işi var. Çok sayıda fare olan tren garındaki fareleri kovalamak onun görevi. Böylelikle yolcular güven içinde trenlerini bekleyebiliyorlar.

felix

5-ÜÇ BELEDİYE ÇALIŞANI KAFADAR

Sokağa terkedilen 3 köpek dostumuz, özel eğitim verildikten sonra belediyede görevlendirilmek üzere işe alındı. İşlerini büyük bir ciddiyetle sahiplenen dostlarımız Maltepe Belediyesi bünyesinde çalışıyor.

3-kafadar

6-NAZLI

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç’ın yağmurlu bir günde sokakta bulduğu Nazlı belediyenin kadrolu çalışanı. Nazlı’nın görevleri arasında belediye başkanı Ali Kılıç ile birlikte misafirleri ağırlamak da var.

nazli

7-DUKE

ABD’nin özellikle küçük kasabalarında, belediye başkanlığına aday çıkmaması halinde çocuk ya da hayvanlar sembolik olarak “belediye başkanlığı” görevine getiriliyor. Yaklaşık bin nüfuslu kasabada her yıl gerçekleşen belediye başkanlığı seçimlerini 2014’ten bu yana aralıksız kazanan Pirene dağ köpeği Duke, 3’üncü kez sandıktan galibiyetle ayrıldı. Seçmenlerin 1 dolar ödeyerek katıldığı sembolik seçime tek aday olarak giren 9 yaşındaki Duke, oyların tamamını alarak yeniden belediye başkanı seçildi.

duke

8-STUBBS

ABD’nin Alaska eyaletinin Talkeetna köyünde yaşayan halk belediye başkanı seçimlerinde adayların hiç birini beğenmeyince, 900 kişilik köyün sakinleri oy pusulasına sokak kedisi Stubbs’ın ismini yazdı. Aldığı oylarla belediye başkanı seçilen Stubbs temsili başkan olsa da şimdi koltuğunun keyfini çıkartıyor.

stubbs

9-EMBASSY CAT

Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde yaşayan Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın kedisi olarak bilinen elçilik kedisinin kedine ait twitter hesabı bulunuyor. Elçilik kedisinin en büyük görevi 4 yıldır aynı odada yaşayan Assange’a arkadaşlık etmek.

embassycat

 

10-AJAN BRIAN

Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi Ajanimo’nun biricik genel yayın yönetmeni. Ajan ve ekibi “ hayvan gibi habercilik yapıyor” ve “satın almayacak sahipleneceksiniz” diyor. Ajan kariyerine İK müdürü olarak başlasa da, haberin kokusunu alamayan genel yayın yönetmenlerini görünce yaşadığı özgüven patlaması ile kendi işini kurdu.

ajan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

Traktöre Bağlanıp Metrelerce Koşan Köpek Sürüklenmekten Duyarlı Vatandaşlar Sayesinde Kurtuldu

kupa on

3 Boyutlu Hayvan Figürlü Kupalar