in

Mahsur Kalan Güvercini Komşu Kedinin Dikkati Kurtardı

Sivas’ta bir apartmanın üst katında pencere ile korkuluklar arasına sıkışan kuşu karşı apartmandaki kedinin dikkati kurtardı.

Sivas’ın Zara ilçesinde Tuğçe Acar’ın Mau adındaki kedisi pencere ile korkuluk arasına sıkışan bir kuşu görünce miyavlamaya başladı. Miyavlama sesiyle kedisinin yanına giden Acar, evinin penceresinden baktığında karşı apartmanın en üst katında kimsenin olmadığı evde pencere ile korkuluk arasında sıkışan kuşu fark etti. Kuşun çırpındığını gören hayvan dostu Acar ve komşuları durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdivenle çıkarak kuşu sıkıştığı yerden kurtardı. Kedi Mau ise kuşun kurtarılışını dört gözle izledi. Kedinin dikkati sayesinde sıkıştığı yerden kurtarılan kuş doğaya salındı.

KEDİ, GÜVERCİNİN KURTARILIŞINI DİKKATLE İZLEDİ

Tuğçe Acar, kedisi Mau’nun miyavlaması sayesinde sıkışan kuşu fark ettiğini söyleyerek, “Kedimin camın önünde uzun uzun miyavlama sesini duydum. Yanına gittiğim zaman dışarıyı gösterir gibi kafa hareketleri yaptığını fark ettim. Camdan baktığımda karşı apartmanın korkuluğuna kuşun düşüp sıkıştığını gördüm. İtfaiyeyi aradı komşularımız. Çatı katı olduğu için kuşlar çok yuva yapıyorlar. Yuvasına ulaşmak isterken rüzgarın şiddetinden yönünü belirleyemeyip düştü diye düşünüyoruz. Zara Belediyesi’nde çalışan itfaiyeci arkadaşlarımız büyük bir duyarlılıkla gelerek kısa sürede güzel kuşumuzu kurtardılar. Hiçbir şekilde zarar vermediler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ığdır yaban hayvanları

Açlıkla Mücadele Eden Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı

domuz kelepçe

Boynunda Kelepçe Olan Duyarlı Vatandaşlar Tarafından Kurtarıldı