in

Mahsur Kalan Ebabil Kuşunun İmdadına İtfaiye Ekipleri Yetişti

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 5 katlı bir apartmanın çatısında ayakları ipe takılarak mahsur kalan ebabil kuşunu itfaiye ekipleri kurtardı.

Olay Yeni Mahalle Yıldız Sitesi’nde meydana geldi. Dünyanın en nadir rastlanan kuşlarından biri olan Ebabil kuşu 5 katlı apartmanın çatısında ipe takıldı. Kuşun sesini duyduktan sonra mahsur kaldığını fark eden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Mahsur Kalan Ebabil Kusunun Imdadina Itfaiye Ekipleri Yetisti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay yerine sevk edilen Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kısa süreli çalışmasının ardından kuş mahsur kaldığı yerden kurtardı. Herhangi bir yarası bulunmayan nadir görülen kuş doğaya salındı.

Bonus Bilgi: Ebabil Kuşu Nasıl Bir Kuştur?

Ebabil kuşu yaşam sürelerinin yüzde 90’ını havada süzülerek geçirirler. Ebabil kuşlarının çok sayıda türü vardır. Türkiye’de ise bu türlerden 4 tanesi yaşamaktadır. Bu kuşlar göçmen kuşlar arasında yer almaktadır. Ebabil Kuşları, Türkiye soğuk olduğu için kış aylarında Afrika’ya göçerler. İlkbaharın sonuna doğru da tekrar Türkiye’ye gelir. Ebabil kuşlarının ortalama ömür süreleri ise 27 yıldır. Yuvalarını kalabalık yerlere yapmazlar. Oldukça hızlı ve çevik bir vücut yapısına sahipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bobrek Yetmezligi Teshisi Konulan Mischaya Kok Hucre Tedavisi Uygulandi 1

Böbrek Yetmezliği Teşhisi Konulan Mischa’ya Kök Hücre Tedavisi Uygulandı

Cevre Dusmani Insanlar Yuzunden Ag ve Misinalara Takildi4

Çevre Düşmanı İnsanlar Yüzünden Ağ ve Misinalara Takıldı