in

Mahallesinde Köpekleri Besleyen Kadın ‘Sizi ve Köpekleri Burada İstemiyoruz’ Diyen Karı Kocanın Saldırısına Uğradı

Sarıyer’de 15 yıldır sokak hayvanlarını besleyen Ayşe Nurten Güler, ‘Sizi ve köpekleri burada istemiyoruz’ diyen karı kocanın saldırısına uğradı.

Ayazağa’da oturan 50 yaşındaki Ayşe Nurten Güler, 15 yıldır, satın aldığı ve çevreden topladığı yiyeceklerle sokak hayvanlarını besliyor. Güler, geçen Pazar akşamı saat 22.30 sıralarında yine sokak köpeklerini beslemek için kasaptan aldığı etlerle sokakta yürürken, aynı mahallede oturan N.K. ve kocası C.K., kendisine hakaret etti. Aralarında çıkan tartışma sonrası Güler,  N.K. ve C.K.’nın saldırısına uğradı. İhbar üzerine olay yerine polis çağrıldı. Polis,  N.K. ve C.K.’yı, ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü. Güler ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hayvansever kadın

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“KAFAMA VE VÜCUDUMUN SAĞ TARAFINA DOĞRU TAHTAYLA VURDULAR”

Tedavi altına alınan Güler, yaşadığı olayı şöyle anlattı: “Ben 105. Sokak’tan geçerken bana hakaret ettiler ancak ben duymazlıktan geldim. O esnada kendileri eşya taşıyorlardı. Bir tahtayla köpeklerden birine vurdular, hayvan acı acı bağırarak yanıma geldi. Ben de gayet soğukkanlı bir şekilde ‘Bunun da bir can taşıdığını öğrenemediniz’ dedim. Bunun üzerine bana hakarette bulunmaya başladılar. Bana ‘Bu sokaktan geçmenizi istemiyoruz. Bıktık köpeklerinizden’ dediler. Ne olduğunu anlayamadan kadın bir anda üzerime atladı. Üzerimi komple yırttı. Eşi ise kafama ve vücudumun sağ tarafına doğru tahtayla vurdu. Köpeklerin yiyeceklerini yere fırlattılar. İnsanlar diyor ki ‘köpek bana saldırdı’, ben de diyorum ki ‘insanlar bana saldırdı.’ Sebebi ise sokak hayvanlarını besliyor olmam. Suçlu olan, mağdur olan benim. Bu köpeklerin hepsi bizim mahallemizin, Ayazağa halkı ve Türkiye’nin birçok yerinden yardım istiyorum.”

Darp raporu alan Güler,  polis merkezinde kendisine saldıranlardan şikayetçi oldu. N.K. ve C.K. ise polisteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA / Serap ILGIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Munzura Düşen Çobanın Köpeği Nehrin Başından Ayrılmıyor 3

Köpeği, Düştüğü Nehrin Kıyısından Ayrılmayan Engin Eroğlu’nun Cesedine Ulaşıldı

Japonlar Dışında Hangi Uluslar Balina Katliamına Devam Ediyoröç

Japonlar Dışında Hangi Uluslar Balina Katliamına Devam Ediyor?