in

Mahallenin En Sevimli Komşusu: Tilki 2 Senedir Bu Evde Yaşıyor

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde bulunan ve boş kalan bir ev tilkinin işine yaradı. Tilkinin yaklaşık 2 senedir yaşadığı evin sahibi Mustafa Turan, “Hayvan burayı mesken tuttu. Onlarda canlı varlık o yüzden biz de bir şey yapmadık ve tilki burada hayatını sürdürmeye devam ediyor” dedi.

Kaynarca ilçesi Taşoluk Mahallesi Yulaflı Sokak’ta yaşayan Mustafa Turan ve ailesi kendilerine yeni bir ev yapınca eski oturdukları ev boş kaldı. Boş kalan ev ise bir tilkinin işine yaradı. Turan ailesinden kalan boş evi keşfeden tilki, evi kendine mesken tuttu. Evin penceresinden içeriye girip çıkan tilki burada hayatını sürdürürken, ev sahibi ve mahalle sakinleri ise tilkiden rahatsızlık duymuyor.

69433271 a6f7 42e7 b126 9ea0c9d67cf5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Yeni ev yaptıktan sonra tilkinin yaşadığı evin boş kaldığını ifade eden evin sahibi Mustafa Turan, “Bu ev çocukluğumuzda kaldığımız, oturduğumuz evimizdi daha sonrasında yeni bir ev yaptık. Şimdi ise burası boş içeride oturan veya kalan birisi yok. Bina eskidi, tilkinin camdan içeriye girip çıktığını görüyoruz. Tilki buralarda geziniyor, eve giriyor ve tekrar giriyor. Yan komşumuz da tilkinin geçen sene yavruladığını söyledi. Hayvan burayı mesken tuttu. Onlar da canlı varlık o yüzden biz de bir şey yapmadık ve tilki burada hayatını sürdürmeye devam ediyor. 2 seneden beri bu olaya şahit oluyoruz, daha önce böyle bir şey görmedik, ilk defa böyle bir şey ile karşılaştık ve biraz şaşkınlık içerisindeyiz. O da canlı bir varlık olduğu için hayvana dokunmuyoruz, geliyor kendi evi gibi buraya girip, çıkıyor” diye konuştu.

6f85b74b 3bf0 4f40 bd1b 4d86d84da6bf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deniz Salyalari Arasinda Balikci Aglarina Takildi

Deniz Salyaları Arasında Balıkçı Ağlarına Takıldı

Vatandaslar Tarafindan Yavru Baykus Bulundu

Vatandaşlar Tarafından Yavru Baykuş Bulundu