in

Mağazadaki Oyuncak Balığı Gerçek Sanan Martının Eğlenceli Çabası

Henüz yavru olan ve uçma konusunda yeterli birikime sahip olmayan küçük martının, bir mağazadaki oyuncak balığı gerçek sanması ve ısrarla çalmaya çalışması neşeli anlar yarattı.

Yavru bir martı, Northern Exposure Candle Company isimli mağazanın kapısının yakınında bir sepette yatan balık gördüğünde , onun için kolay bir yemek olmayacağını anladı. Walley aslında doldurulmuş bir oyuncak balıktı. Ancak yavru martı yine de onu çalmaya kararlıydı . 

d373e340 80c9 4e2f be0e 90864ae949b8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Northern Exposure Candle Company’nin yöneticisi Kylie Gospodarek, The Dodo’yla yaptığı röporajda, “Kasabamızın çatıları martıların üremesiyle ün salmış durumda… ve bebekler ilk kez uçmayı öğrendiklerinde, aslında tam olarak gidemiyorlar, bu yüzden sokaklarda dolaşıyorlar. Küçük martı Walleyi fark etmiş olmalı ve Walley ona gerçekçi gelmiş gibi görünüyor” dedi. “İlk seferinde mağazaya geldi ve walleye’ı kaptı, ancak dışarı çıkaramadan dükkândan martıyı çıkardık.” ekledi.

bc2ec0de 56da 456a ab4e 5a38a86eac51 1

İnatçı Bir Martı…

Ancak küçük martı, doldurulmuş peluş balıkları yakalama arayışından vazgeçmeyi reddetti ve kimsenin izlemediğini sanarak mağazaya gizlice girmeye devam etti. Dördüncü denemesinde, hırsızlığını tam olarak doğru zamanladı. Gospodarek, “Yaklaşık altı müşterim vardı ve onu fark ettiler ve ‘Hey, burada mı olması gerekiyor? dediler. “Onun kim olduğunu zaten biliyordum, bu yüzden onu kapıdan dışarı çıkarmak için koştuk. Hemen gidip balığı kaptı ve dördüncü denemesinde kapıdan çıkmayı başardı.” dedi.

1d345a20 32f7 45d9 96f0 61b4291534d3

Balığı Çalmayı Başaramasa da Uçmayı Öğrendi

Gospodarek ve mağaza müşterileri, sokağın ortasında balığı gagasında tutan martıyı bulmak için koşturdu. Martıyı oyuncağını bıraktığı kaldırıma yönlendirmek için çabaladılar. Gospodarek, “Birçok insan ona vermemi istedi, ama onu yemeye çalıştığını fark ettiklerini sanmıyorum” dedi. Başarılı hırsızlığından sonraki günlerde martı, sevgili balığını kapmak için bir şans daha umarak mağazayı takip etmeye devam etti. Gospodarek, “Kapıdan içeri giren küçük bir köpek yavrusu gibi. Geldiğimi görür görmez başını çevirip ‘Tamam, gelmeyeceğim’ der gibi bakışları vardı.” dedi.

Yavru martının son ziyaretinin üzerinden neredeyse bir hafta geçti ve Gospodarek, akıllı küçük kuşun nihayet uçmayı öğrendiğinden emin. Balığı çalmayı asla başaramasa da, vahşi doğada daha iyi bir şey bulduğundan da emin. Mesela oyuncak olmayan bir yiyecek!

b9c70514 6df2 4ad4 86be cb2237fa9ecf

Kaynak: thedodo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ucamayan Leylegin Yanindan Yetkililer Gelene Kadar Ayrilmadi 1

Uçamayan Leyleğin Yanından Yetkililer Gelene Kadar Ayrılmadı

Ac ve Susuz Kalan Dev Fareler Sehrin Gobegindeki Mama Kaplarina Akin Ettiler 1

İnsan Ekosistemi Bozdu, Fareler İstanbul,Bilston ve Berlin Sokaklarına Çıktılar!