in

Mağara Önünde Zincire Bağlı Halde Bir Deri Bir Kemik Kalmış Halde Bulundu

Balıkesir’in Erdek ilçesinde, zincire bağlı halde bulunan, zayıflıktan kemikleri sayılan İngiliz Pointer cinsi köpek, hayvanseverler tarafından ölmek üzereyken kurtarıldı.

Erdek‘in Kapıdağ Mevkii‘nde, hurdalıkta bağlı olan köpeği gören Sezer Gürel, arkadaşları Savaş Utah Ebren ve Mert Ercise haber verdi. Köpeğin yanına gelen Mert Ercins bir mağara önünde hurdalık demirlere zincirle bağlı köpeği bağlı olduğu yerden kurtardı.

10164582

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeği hayvan dostu dekoratör Mert Ercis, aracıyla Bandırmadaki Veteriner Kliniğine götürdü. Klinikte verilen mamaları yiyen, zayıflıktan adeta kaburga kemikleri sayılan köpek önüne konulan suyu da içti.

olmek uzereyken bulduklari kopegi hayat dondurduler 10164586

 

Mert Ercis olayı şöyle anlattı:

Arkadaşlarım, Erdek Kapıdağ’da yürüyüş yaparlarken bir mağara kenarında zincirle bağlı bir köpek görmüşler, bana haber verdiler. Hayvan, açlıktan adeta bir deri bir kemik kalmış. Önünde sadece bir tas, içinde de biraz su vardı. Herhalde onu içerek hayatta kaldı. Çevresinde en az 5-6 tane salık, 4-5 tane de zincirli, bağlı önlerinde yiyecek hiçbir şey olmayan köpek vardı. İçlerinde en sağlıksız en acil durumu olan köpeği Erdek’ten aracımızla Bandırmada veterinere getirdik. Sonra sahiplendireceğiz. Diğerlerinin de kurtarılmasını istiyoruz dedi.

59f990bceb10bb203cb724de

Klinikte yapılan ilk muayenesinde uyuz olduğu anlaşılan köpeğin kan tahlili yapılıp, deri kazıntısı alınıp, mikroskopik incelemenin ardından tedavisinin yapılacağı bildirildi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cadılar Bayramını Çiftliklerindeki Hayvanlarıyla Kutlayan Ailenin Eğlenceli Fotoğrafları öç

Cadılar Bayramı’nı Çiftliklerindeki Hayvanlarıyla Kutlayan Ailenin Eğlenceli Fotoğrafları

Courtneyöç

İnsan Annesini Düğün Günü Bile Yalnız Bırakmayan Melek Oğlan