in

Mağara Önünde Zincire Bağlı Halde Bir Deri Bir Kemik Kalmış Halde Bulundu

Balıkesir’in Erdek ilçesinde, zincire bağlı halde bulunan, zayıflıktan kemikleri sayılan İngiliz Pointer cinsi köpek, hayvanseverler tarafından ölmek üzereyken kurtarıldı.

Erdek‘in Kapıdağ Mevkii‘nde, hurdalıkta bağlı olan köpeği gören Sezer Gürel, arkadaşları Savaş Utah Ebren ve Mert Ercise haber verdi. Köpeğin yanına gelen Mert Ercins bir mağara önünde hurdalık demirlere zincirle bağlı köpeği bağlı olduğu yerden kurtardı.

Köpeği hayvan dostu dekoratör Mert Ercis, aracıyla Bandırmadaki Veteriner Kliniğine götürdü. Klinikte verilen mamaları yiyen, zayıflıktan adeta kaburga kemikleri sayılan köpek önüne konulan suyu da içti.

 

Mert Ercis olayı şöyle anlattı:

Arkadaşlarım, Erdek Kapıdağ’da yürüyüş yaparlarken bir mağara kenarında zincirle bağlı bir köpek görmüşler, bana haber verdiler. Hayvan, açlıktan adeta bir deri bir kemik kalmış. Önünde sadece bir tas, içinde de biraz su vardı. Herhalde onu içerek hayatta kaldı. Çevresinde en az 5-6 tane salık, 4-5 tane de zincirli, bağlı önlerinde yiyecek hiçbir şey olmayan köpek vardı. İçlerinde en sağlıksız en acil durumu olan köpeği Erdek’ten aracımızla Bandırmada veterinere getirdik. Sonra sahiplendireceğiz. Diğerlerinin de kurtarılmasını istiyoruz dedi.

Klinikte yapılan ilk muayenesinde uyuz olduğu anlaşılan köpeğin kan tahlili yapılıp, deri kazıntısı alınıp, mikroskopik incelemenin ardından tedavisinin yapılacağı bildirildi.

DHA

Cadılar Bayramı’nı Çiftliklerindeki Hayvanlarıyla Kutlayan Ailenin Eğlenceli Fotoğrafları

İnsan Annesini Düğün Günü Bile Yalnız Bırakmayan Melek Oğlan