in

Maçoğlu: Avcılık Spor Faaliyeti Olmaktan Çıkarılmalı

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü, Tunceli’deki dağ keçilerinin avlanması için açtığı ihaleyi gelen tepkilerin ardından iptal etti. İptal kararı ardından Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu  Aliboğazı, Salördek, Büyükyurt ve Çıralı gibi farklı bölgelerde 17 dağ keçisinin öldürülmesi için açılan ihaleye tepki göstermişti. İhalenin iptal edilmesinin ardından açıklama yapan Maçoğlu, Türkiye genelinde 767 dağ keçisinin öldürülmesi için açılan ihalelerin iptal edimediğine vurgu yaptı.

Avcılığın spor faaliyeti olmaktan çıkarılması gerektiğini belirten Maçoğlu şu açıklamayı yaptı: “Avcılığa dair ilimizde yapılan ihale iptal edildi. Fakat ülke genelinde 767 dağ keçisinin öldürülmesine dair ihaleler duruyor. Doğanın, canlıların yaşam hakkını yok saymak ve buna modern avcılık adı altında kılıf uydurmak savunulamaz. Bu sebeple hayvanların yaşam hakkına dair yapılan bütün ihaleler iptal edilmeli ve avcılık spor faaliyeti olmaktan çıkarılmalıdır””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon ayı

Akıl Almaz Görüntüler: Öldürdükleri Ayıya İşkence Edip Poz Verdiler!

Yavru Ayıya İşkence Eden Şahıs 5 Yıl Hapis İstemi ile Yargılanacaköç

Yavru Ayıya İşkence Eden Şahıs 5 Yıl Hapis İstemi ile Yargılanacak